| georgi112001 a întrebat:

Cum poti sa ii spui cuiva ca il placi?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Il intrebi [scurt si la obiect]

| STEFANXxX a răspuns:

Nu vei primi raspunsuri concrete la asa intrebare.Formuleaza mai in detalii, ce anume ti s-a intimplat sau daca iubesti pe cineva.

| Vvistula a răspuns:

Apeleaza la o prietena

| Azµre a răspuns:

VOrbește cu respectivul, te apropi ide el, și dacă te place te va scoate afară și atunci puteți vorbi deschis unul celuilalt/.

| gingergirl1 a răspuns:

Hmm...cum poti sa ii spui TU ca il placi ca nu inteleg!?
Te duci pur si simplu la el, ii trimiti un biletel, vorbesti cu el pe facebook, trimiti pe cineva sa il intrebe!winking
Succes!happy

| alex71yonutz a răspuns:

Pai te duci la el/ea si ii spui ce simti.Incearca nu ai nimic de pierdut.

| wLt a răspuns:

Salut!
Asta m-am intrebat si eu, dar, am prins curaj intr-o zii si i-am spus pe mess tot ce simt, sau incearca sa spui unui prieten, coleg, sa-i spuna ca a auzit de undeva ca o placi, sunt multe metode, dar, tu alegi una, sper ca te-am ajutat! nu uita fi direct, sau daca nu ai tupeu, fa a 2-a variantawinking

| Iris1986 a răspuns:

Stiu ca ai primit destul sfaturi :"Pur si simplu spune "sau altele, dar stiu ca e greu, ia-o usor, arata-i prin gesturi si v-a intelege care e treaba poartate frumos!