| Alex Ionescu a întrebat:

Cum poti sa uiti persoana pe care o iubesti cel mai mult si cu care ai amintiri cu ea inca din copilarie?

Răspuns Câştigător
| ioneluka a răspuns:

Nu ai cum sa faci asta! Poti doar sa incerci sa o vezi ca si pe o prietena buna, chiar ca pe o sora.
Da e adevarat ca, daca nu o vezi 3-4 luni iti trece, dar dupa ce o revezi iti revin toate sentimentele, deci nu tine asta!
Ar trebui sa lasi timpul sa treaca si sa iti gasesti pe cineva care te atrage, dar sa nu faci greseala sa compari persoanele care apar in viata ta cu fosta! Never Ever!

Incearca sa iti cauti pe cineva care te atrage si te amuza!

P. S. Prima dragoste nu se uita niciodata!winking

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu poţi! Încearcă să te gândeşti la altceva, să faci diferite activităţi, nu ştiu. Dar de uitat nu ai cum să uiţi o persoană care a însemnat atât pentru tine.

| irina20 a răspuns:

Nu poti.
Dar ai putea sa incerci sa te detasezi putin de situatie, mergi la un film sau la un meci(de care vrei tu), cunoaste oameni noi, iti v-a lua gandul de la persoana respectiva.Bafta!

| Kitty a răspuns:

Gaseste-i defecte, gandeste-te de ce nu puteti fi impreuna sau de ce v-ati despartit (aici tu sti care-i situatia, eu ti-am dat 2 ex.). Iesi cu prietenii tai, fa-ti tot felul de activitati care sa nu-ti mai lase timpul necesar sa-ti amintesti de ea. Timpul le vindeca pe toate!

| Adela50 a răspuns:

Pff. E foarte greu.Nici eu n`am reusit sa uit un baiat din copilarie.Il iubeam, ma iubea. A fost ca un vis, dar nu mai este. A plecat departe, dar eu inca in sufletul meu mai tin la el. A fost ceva special, prima dragoste.

| kukubau a răspuns:

Nu poti, pastreaz-o undeva in acel colt de suflet unde a inflorit prima oara sentimentele pentru acea persoana.si cu o stare apasatoare mergi mai departe...ca asta inseamna dragostea, a suferi.Candva vei incepe o noua viata, si poate o noua dragoste. important este sa iti acorzi aceasta sansa, o meriti daca ai iubit curat.

| ZeYa a răspuns:

Nu cred ca se poate...
Eventual cu timpul o sa treci peste, dar de uitat...eu zic ca n-o sa poti...happy

| TzuTzu_2341 a răspuns:

Dificil
ceva de genu am patit si eu
n-am vorbit cu el c-am vreo 3-4 luni, nici de vazut ...si l-am c-am uitat :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat exact la fel dar trebuie sa te resemnezi asa cum am facut si eu desi a fost extrem de greu dar totusi nu uita ca viata merge inainte orice ar fi si orice s-ar intampla... bafta multa...