| cossmy a întrebat:

Cum poti sa NU mai iubesti? sa uiti de persoana si sa nu mai patesti niciodata asa ceva(adica sa iubesti)thinking

Răspuns Câştigător
| rech1nel a răspuns:

Ceea ce vrei este greu deoarece la urma urmei suntem oameni nu roboti si oricat de,, reci" am fi tot se gaseste o,, ea" sau,, el" fata de care avem o slabiciune. Daca te-a parasit cel mai usor o uiti cu o alta persoanawinking

10 răspunsuri:
| cossmy explică:

Si daca aceasta iubire te face mai mult sa suferi decat sa te simti bine? chiar nu mi se mai pare un lucru asa d frumos, mai ales daca nu mai poti scapa d ea. Sa stai sa nu dormi nopti intregi ca te gandesti la EA, sa nu mai ai chef d nimic, sa reusesti cumva sa te certi cu toti pentru ca esti ursuz si'ti sare tzandara din orice din cauza asta?thinking cand o vezi sa nu stii cum sa iti mai tii inima in tine? am zile cand daca ma gandesc mai mult, nici macar sa mai vorbesc nu imi mai vine, si ma ia o tristete si nu stiu de ce? chiar nu exista nixio metoda in care sa uiti mai repede?(adica deja tine de 5 ani si nu prea mai suport)sad

| pisicutsa a răspuns:

Mmmmm... e cam neînţeleasă întrebarea asta, dar una ce pot să-ţi spun asta e că, dragostea dacă a luat sfîrşit dintre tine şi fata de la care aştepţi răspuns atunci să ştii că nu a fost dragoste cu adevărat. Fiecare om are undeva o părticică care îl aşteaptă...
Îţi doresc şi ţie să întîlneşti pe cea care o meriţi!

| liveincolors a răspuns:

Dar de ce sa nu mai iubesti? Daca te-a facut sa suferi, atunci timpul le rezolva pe toate. Iubirea chiar e un lucru extrem de frumos.In iubire se intampla atat lucruri placute, cat si neplacute. Pe cele neplacute trebuie sa le depasesti si sa le uiti. De iubit, oricum o sa mai iubesti, fara sa vrei.

| Mina a răspuns:

Nu poti. Nu decidem noi cand si daca sa iubim, sufletul o face. Suntem facuti pentru a primi si a darui iubire.

| maduuuu a răspuns:

Iubirea nu poate fi ocolita!
Dar poti ocolii ceea ce ti s-a mai intamplat...fiind atent la ceea ce alegibig grin

| Liberty a răspuns:

Cred ca aceasta categorie este plina de intrebari stupide ca astea...nu exista un "plan" ca sa zic asa pentru a uita pe cineva. uiti pentru ca uiti a trecut timpu si uiti :"cum poti sa nu mai iubesti" laughing)))rolling on the floor)) of doamne aa si sa nu mai atesti asa ceva sa iubestirolling on the floor)) stiu leacu love struck du-te de urgenta la psihiatru urgenttt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff complicat dar totusi usor...de iubit adica sa nu mai iubesti nu ai cum; dragostea nu te anunta cand vine insa iti da semne clare cand trebuie sa plece; sfatul meu avand in vedere ca din ce ai scris pare ca vrei sa-ti uiti fostul/fosta este sa treci peste aceasta faza impreuna cu prietenii tai care sigur te vor sustine. sa faci cam tot cea ce iti place si sa-ti traiesti viata la maximwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce trebuie sa ne indragostim mereu de persoana nepotrivita? De ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate pot sa iti zic o singura chestie, fetele se aprind cel mai repede intr-o relatie, ele iti fac ochi dulci si ele te fac sa te indragostesti fara sa vrei... dar tot ele renunta primele, tot ele dau cu piciorul...ptr ca asa e trasatura lor.tot ce poti sa faci, e ceea ce fac si eu acum.imi bag piciorele in ea viata si in ea iubire.sunt in deriva si toata lumea mea sa prabusit.it's done

| casy a răspuns:

Ai putina rabdare si o sa traca de la sine, ai sa vezi ca dupa ce l-ai uitat o sa te indragostesti iar...asa-i viata si eu am patit-o