| Available a întrebat:

Cum poti sterge o intrebare de pe tpu?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poti sa trimiti o cerere la CONTACT http://www.tpu.ro/contact (ataseaza link-ul cu postarea, care vrei sa fie stearsa) sau sa raportezi/blochezi singur/a intrebarile sau raspunsurile. In mod normal, este nevoie de minim 2 raportari. Deci, mai rogi un prieten sa te ajute. Dupa ce postarile respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile. Insa doar administratorul site-ului (Stela) le poate sterge de tot.

P.S. apropo, raportarile abuzive/nejustificate se penalizeaza. Trebuie sa ai foarte mare grija ce raportezi, pentru ca daca depasesti limita maxima de raportari abuzive (10), poti sa fii suspendat/a. De fiecare data gandeste-te de zece ori, daca o postare merita sa fie raportata sau nu. Succes! Numai bine!

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Nu ai cum. Decat sa o raportezi daca ai vreun motiv intemeaiat si aceasta va fi stearsa.

| Nebuneală a răspuns:

Heii:)

Nu o poti sterge tu:D trimite mesaj la http://www.tpu.ro/contact si soliciti stergerea intrebari puse de tine:)

Succes:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a-ti sterge o intrebare, raporteaz-o cu caracter irelevant si la detalii scrii "drepturi de autor". A doua zi, cel tarziu, va fi stearsa. Tin sa mentionez, pentru a nu creea confuzie pe site(intrucat la unele intrebari identice, raspunsul meu nu a fost identic), ca metoda de a sterge intrebarile prin raportare va da roade doar in cazul in care utilizatorul respectiv are minimum 5000 de puncte(ceea ce e valabil in cazul tau), in caz contrar intrebarea nu va fi stearsa prin raportare, pentru a fi stearsa fiind nevoie de o cerere la contact.