| anonim_4396 a întrebat:

Cum puteti fi siguri ca o persoana cu care vorbesti, prin intermediul internetului arata o poza care este a lui?

Răspuns Câştigător
| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Eh, pai unii intra pe internet ca sa minta lumea si sa-si faca mai multi prieteni pentru ca in viata reala nu au succes.Cum imi dau seama daca nu imi da o poza cu el/ea?! thinking Pai, il/o pun sa-mi dea mai multe poze, ori daca are hi5, ori web. Da`. acum nici daca iti arata webu` nu ai incredere. de ce? cica e un program in care poti sa arati pe altcineva pe web, sau ceva de genul (nu m-a interesat asa ca nu am citit despre asta si habar n-amoh go on) acum trebuie sa ai doar incredere thinking era o melodie, 'imnul yahoo'. si erau niste versuri cam asa ' o sa zic si de barbati, de aia care se cred miezul, dar sunt carnati, caci pe net viata lor tare roz e .au femei, si masini dar doar in poze.' mnoh, daca vrei cauta pe youtube si-ai sa gasesti melodia.
Deci, in concluzie laughing pe net nu poti sa ai incredere in nimeni, asa ca du-te afara si fa-ti prieteni reali oh go on happy dar stai, nici in aia nu poti sa ai incredere ca sunt unii falsi thinking
Bine, bine. Nu mai continui laughing

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cum sa stii, dar nici nu conteaza prea tare. Pana la urma vorbesti cu un om pe internet pentru ceea ce poate sa-ti spuna, pentru ce gandeste, nu pentru cum arata.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Chiar daca poza e a persoanei nu e suficient ca sa stii daca ti se potriveste. Pot fi multe detalii ascunse. Sfatul meu, gaseste-ti perechea live. Daca vrei sa agati pe net atunci ia abordarea de amic si treci mai departe dupa ce o cunosti pe viu, in caz ca iti place. In aceeasi masura barbati si femei folosesc poze ale altore. Cred ca trebuie sa fie trist sa fii asa complexat... mi se pare un motiv suficient ca sa ii dai pas cand afli...

| SweetCandy a răspuns:

Nu ai cum sa fii sigur...asta este incredere....pe care poti sa o daruiesti persoanelor apropiate sau mai putin...asta depinde doar de felul in care u iti dozezi sentimentele si afectiunea fata de oameni!happy

| SweetCandy a răspuns:

Poze foarte mult din diferite locuri
web, il/o pui sa se miste, pentru a nu exista posibilitatea sa fie vreun programel "mincinos"

km asta ar fihappy

| yuli10 a răspuns:

Simplu, nu poti stii.

| alexa a răspuns:

Pai tocmai k nu ai cum sa fii sigur, mai ales daca pare dubios/oasa prin felul de a vorbi si nu numai
niciodata nu ar trebui sa ne incredem in asemenea persoane pe care nu le cunoastem...mai bine le ignoram decat sa avem de. a face cu elewinking

| Irina a răspuns:

Nu prea ai cum. poti trimite ce poza doresti.

| Criiss16 a răspuns:

Rogi acea persoana sa iti trimita mai multe poze cu ea, dar nu in acea zi ca poate a luat poza de pe un hi5/google si in ziua urmatoare nu va mai sti de unde sa mai ia poze cu acea persoana, sau in ultima instanta ceri webul.happy

Răspuns utilizator avertizat
| nellyneliana a răspuns:

Niciodata nu poti fi sigur ca poaza este a lui/ei...

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Ii ceri webcam :p

| Ruxy a răspuns:

De poza nu poti fi sigur. Cere-i sa porneasca webu' si acolo o sa vezi dada minte sau nu.

| Ruxy a răspuns:

Daca*, scuze

| tremuriciiuliana a răspuns:

Dai intalnire si asa poti sa-ti dai seama multe fete incearca sa se ascunda prin intermediul pozei unei prietene

| marry a răspuns:

Pai nu ai cum sa fii sigur... dar in timp persoana respectiva o sa puna pana la urma o paza cu el/ea si atunci vezi daca a fost sincer de la inceput sau nu...bineinteles asta daca nu ti-a dat/i-ai dat deja ignor big grin

| pababiba a răspuns:

Tu crezi ca eu sunt asta din poza? Dar la tine sunt sigur ca esti tu laughing dork

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau un raspuns cu mai multe variante, bineinteles daca poate cineva? Daca nu reuseste nimeni, spun eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

buna.
este un programpt mess cu care poti vedea webul, daca e pornitwinking

Cauta pe google prrograme pentru mess si o sa vezi,

Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ati vazut filme cu rapiri, in care arata ori "intr-o poza sau video cu o emisiune care se difuzeaza la televizor, ori, cum s-a mai spus si ca si completare, ii ceri spontan o poza facand un anumit lucru, sau vorbesti la microfon sau pe webcam. Dar daca gaseste scuza launele din ele sau pune pe altccineva sa vorbeasca in locul lui. Sau intamplat multe inselatorii de genul asta si cu multe victime, pentru ca sunt experti, daca ati vazut stirile care le promiteau diferite slujbe in afara si unde au ajuns. Asa ca daca mai vreti exemple mai concrete va dau... Sa spunem ca vorbesc doua persoane mai mult timp... propun un loc de intalnire, pe care sub diferite pretexte, convingator fiind sau invers... pana ajunge unde vrea. Si pana la urma toti ne mai lasam prostiti, cedam "lasam garda jos fara sa vrem cateodata. Atunci ce ati face?