| anonim_4396 a întrebat:

Cum reationezi daca vrea sa te sarute la prima intalnire?

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In orice relatie, prima intalnire este punctul de plecare al viitoarei voastre povesti...asa ca trebuie sa fie cat mai reusita!
Zambetele,cuvintele,gesturile,tot ce faceti va apropie si va descopera unul celuilalt,va pot lega pentru mult timp de acum inainte sau va pot indeparta!
De aceea,e bine sa te comporti fara complexe,liber,fara masti si calcule,sa arati celuilalt cum esti fara nici o opreliste.
Pentru ca,initial a fost atras de infatisarea ta si acum,cu prima intalnire,doreste sa inceapa sa te descifreze,ca sa aiba motiv sa ramana langa tine!
Si,daca totul e bine,plin de emotii si trac,va incerca si o prima apropiere intima,un sarut.
De obicei este cam nereusit,sau pica putin stramb,sau tu intorci obrazul,oricum ar fi insa,unui prim sarut ii urmeaza altele,pana la unul perfect pe care n-o sa-l uitati niciunul din voi.
Cum reactionezi la primul sarut?
Exact cum simti,exact cum iti vine,de obicei fetele raman inerte de surpriza si se lasa sarutate...iar baiatului ii plezneste inima de bucurie!
Stiu ca te emotioneaza ideea primului sarut si e firesc,apropierea asta te nelinisteste si te zapaceste,dar sfatul meu este sa te lasi in voia simturilor,firescul chiar si stangacia, in asemenea situatii, va leaga mult mai mult decat orice reactie subtila, falsa si calculata.
Goleste-ti mintea de orice si traieste-ti clipa sarutului, va fi una din cele mai frumoase amintiri pentru destul timp de acum incolo!
happy

| oprescudorin11 a răspuns (pentru greece12):

Vorbesc si eu amuzandu-ma de frumusetea exprimarii si psihologiei pe care o detii, fara tagada.
Uneori, sau mereu, as vrea sa intalnesc o fata ca tine!
Cred insa pentru intrebatoare, ca i-ai spus FIX cum trebuie sa faca.

| greece12 a răspuns (pentru oprescudorin11):

O astept sa si inteleaga...happy
Multumesc.

| irina20 a răspuns:

Pai daca il plac, accept si il sarut. Daca nu...

| LifeIsHard a răspuns:

Primul sarut este ceva minunat, trebuie sa il traiesti, sa te concentrezi pe el, nu sa te gandesti la mama sau la tata. ar fi frumos sa va sarutati la prima intalnire, daca aveti o relatie lunga, adica va cunoasteti de ceva ani. succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-as bucura, baiat cu atitudine!
Mai ales daca si eu il plac, fiind reciproc, iti dai seama ca as intra in Nirvana!

Daca nu... ma bucur ca e un tip care stie ce are de facut, dar doar atat. Soarta!

Da, stiu ce se spune. Ca trebuie sa va cunoasteti, ca asta e dovada de imaturitate si ca de fapt vrea doar sa iti intre in chiloti si sa iasa din viata ta imediat dupa... bla bla.
Intelegeti ca, daca un tip vrea doar asta, o sa te lase si dupa cele 6-8-69 luni de proba. Tot ce ai facut a fost sa ii chinui testiculele.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Statistica spune,( desi contrazisa de anumite legende, gen Penelopa -Ulisse-doi prostovani care s-au iubit pana la moarte ),... spune ca mai mult de 3 ani nu rezista 'dragostea'. Ce sa inteleg? C a totul e chimie, sex?
As ajunge mai disperat decat sunt.O mai fi si altceva care sa completeze sexul? Sa faca iubirea completa?

| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

Poti sa faci sex si cu cineva pe care nu iubesti.
Intr-o relatie e cam... o parte cam importanta, oare de ce nu prea rezista relatiile la distanta? E materializarea a tot ce simti presarata cu endofirine.
Si s-ar putea sa fie adevarata statistica daca ne referim la focul iubirii: nu iti iese din minte, stati ore in sir unul cu altul si de abia aveti impresia ca trece doar o jumatate de ora, daca ai parte de atentia ei, simti ca ai tot ce iti doresti, te ingrijorezi cand ea are o problema etc.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

In viata poti fi norocos sau norocoasa. Nu cred ca ce zici tu e 'batut in cuie'.
Eu cred cu strajnicie ca este si dragoste adevarata.Ca este extrem de rara?
Pai asta cautam toti.
Daca o luam in termeni economici:
Toti cautam... oferta minima:nimeni nu ofera.
Normal ca ajungem sa facem dragoste din mila sau necesitate, rar din iubire! Caci iubirea e comoara cea mai ascunsa si nepretuita.Grija, dorinta sunt doar componente ale iubirii, nu este chiar totalitatea infinita a ei.(a iubirii, desigur).

| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

Ce vrei sa afli de fapt? Unde vrei sa ajungi?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vreau nimica in acest consens.Incercam sa vin cu unele pareri. Nimeni nu e obligat decat sa aleaga dupa sufletul, necesitatile lui (ei).

| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

La „ a face dragoste" te referi la sex?
Prin acele „componente"ma refer la acea pasiune care, o perioada, iti inunda capul. Si care e dragostea adevarata? Eu doar nu vorbesc de o dragoste de plastic.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragostea 'adevarata', include tot!
Daca insa, iubesc o pisica de pe strada, care miauna, de foame, inseamna dragoste.Nu?
Daca vad un caine fara o labuta, scheaunand, si am marunt in buzunar, ii duc la doctor.Asta inseamna dragoste?
Daca vad o fata in calduri, o duc la un prieten ca sa scape de excesul de foliculina.
Asta inseamna dragoste?
Daca intalnesc o femeie care-mi place, nu in calduri, nici eu sa fiu, si ne iubim? In toate sensurile : asta inseamna dragoste?
Spune-mi tu, care te pricepi, unde incepe, unde se termina dragostea!
Unde este sarut, unde este sex, unde este 'dragostea de plastic"?

cu respect
dorin

| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

Nu stiu de ce se separa sexul de dragoste. Adica, vreau sa spun ca nu cred ca trebuie considerat ceva denigrator sau murdar.
In rest sunt de acord, mai este si dragostea de parinti, si de animal intr -un fel...

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se separa, sau unii separa sexul de dragoste, din motive de necesitate. Sexul nu este blamat, altfel nu ne-am naste.Eu voiam sa subliniez doar ca ar fi fost frumos si indicat, in masura posibilitatilor a fi fost la toata lumea asociate.Nu e nimic :nici denigrator nici 'murdar'.

| AndreeaAnisoara a răspuns:

E frumos sa te saruti la prima intalnire, e o senzatie frumoasa, acel prim sarut nu se poate compara cu altele, e ceva gen pupic dar pe buze.

| Diana_Dya_1978 a răspuns:

Il lasi happy Sa nu-ti fie frica sa-l lasi, daca vrea sa te sarute inseamna ca chiar te iubeste happy