| happiest a întrebat:

Cum sa aflu daca ma iubeste sau se joaca?

74 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu trebuie sa afli, trebuie sa simti! Uneori si o strangere de mana, o strangere in brate, o grija care ti-o poarta spun mult mai mult decat o declaratie in sine!

| Sara a răspuns:

Din comportament. Faptele spun multe. si cel mai important e di suflet, simti cu adevarat ca te iubeste. simti acea chimie. daca cineva iti spune ca te iubeste, inseamna k minte, dragostea nu se spune ci se simte. iti zice des ca te iubeste? iti spune lucruri frumoase? tu ii dovedesti ca il iubesti?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Da-ti in carti, fa-ti astrograma, emisiuni TV. variante sunt! Dar cel mai simplu si direct:
1. Daca esti baiat, femeiele "ieste" perverse
2. Daca esti fata, "he is into the goodies generally"

Bafta!

| inna a răspuns:

Il intrebihee hee. Nu stiu vezi cum se comporta cu tine. Tu esti sinfurul care isi poate da seama de asta.

| greg a răspuns:

Intrebandu-l direct si vazandu-i reactia

| catalina_2916 a răspuns:

Minte-l k ai vrea sa va despartiti k ti se pare k tii l el si vfezi ce reactie are, daca o sa fie trista, o sa-ti ceara explicatii, sau daca o s te intrebe daca te-ai cuplat cu altcineva, e clar k te iubeste... dar daca n-o sa-ti ceara nicio exolicatie si n-o sa se intristeze si b-o s ramana pe ganduri si o s plece nu inainte sa-ti spuna k nici el nu a tinut l tine, e clar k nu te iubea, ci erai pentru el(ea)doar o aventura...

| maya_1276 a răspuns:

Poate e genul de persoana careia ii este foarte greu sa vorbeasca despre sentimentele lui.Parca ar fi mare filosofie sa ii spui unei femei 'Te iubesc!'...Nu este niciun motiv de slabiciune, dar prefera sa faca orice altceva decat sa spuna 'Te iubesc!''...au impresia falsa ca rostitul unui "Te iubesc" le poate fura masculinitatea sau statutul de barbat puternic... vorbeste cu el si intreaba-l ce vrea de la tine si ce simte el pentru tine...fi sincera si spune-i ce ai pe suflet...

| anonymus_1825 a răspuns:

Daca iti pui intrebarea asta... ar trebui sa iti pui si tu anumite intrebari: cat timp aveti impreuna? ce cerinte are de la tine? cum se comporta cu tine? daca se joaca, pentru ce sta cu tine (bani, sex etc)? si daca tu ai pus intrebarea asta... joaca sau iubire, dupa ce ti-ai raspuns la intrebarile acestea, sa iti mai pui o ultima si definitiva intrebare: tu ce simti pentru acea persoana? o iubesti, o indragesti, o simpatizezi etc... si o sa vezi cum e mai bine happy

| albc12 a răspuns:

In momentul in care el iti spune ceva important fate ca adormi daca te inveleste inseamna ca te iubeste daca pleaca inseamna ca nu vrea decat o aventura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la din dragostelaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ma iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ma iubeste se poarta frumos cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place de o pers si nu stiu cum sa i sp si cred ca si lui i place de mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum aflu daca ma minte persoana iubita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa stiu daca ma iubeste o fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observi comportamentul pe care il are fata de tine si fata de fata sau baiatul alaturat/a tie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti afla daca te iubeste...
Nu facandul gelos, sau intrebandul,
poti afla din comportamentul lui,
te poate iubi dar in celasi timp sa se poarte cum nu te astepti ...pentru ca asa ii este firea ...In situatiile dificile, atunci poti afla...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il vezi din ochi... il vezi si cum se compoarta... si atunci o sa iti dai seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca baiatul este indiferent de orice vorba pe care o spui si nu iti trage atentia nici macar putin inseamna ca el profita de tine p\u un anumit motiv...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa aflu daca ma iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa comportamentul lui iti dai seamna daca te iubeste sau nu si daca iti zice sa te culci cu el atunci inseamna ca vrea doar sa profite de tine si nu vrea nimic altceva decat Numai asta ar vrea de la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se joaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubeste ca cu sentimentele nu te poti juca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma imi place de un baiat el imbla cu mine la scoala de arte in tro clasa imi place mult de el prietema lui mea spus ca ma place dar eu nu sunt increzuta help pliz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici sa te sarute si nu vrea e ca! bu te uby dar daca ea sau el zice si el sau ea vea e totul ca paaaa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa-l intrebi e jignitor pentru tine ca fata ca sa intrebi, nu mi se pare o idee prea buna eu zic sa-i observi comportamentul si daca plecati undeva vezi daca iti da atentie.bug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ardei o tigaie in cap si gata afara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l si daca iti spune nu sau da este tot lucruacela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pe el.