| ingeruldinintuneric a întrebat:

Cum sa fac ca baiatul pe care il plac sa ma placa si el?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

pai daca nu te place din start de ce sa te mai chinui? dragostea cu forta nu tinestraight face

248 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, baiatul care il plac este mai mare ca mine cu 2 ani... dar prietena mea cea mai buna se da la el de cand stie ca stie ca vreau sa fiu cu el ce sa fac? cryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cum sa-i spun ca il plac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te dai pe langa el si sa porti haine cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz nu pune pe cineva sa intrebe daca lui ii place de tine sau altceva ptr.ca el va crede ca esti timida si va spune la toti prieteni lui si in orice caz nu vrei sa te in rosesti toata in public crede-ma nu vrei sa se intample asta sau se mai poate intampla sa ii placa de fata pe care o pui sa vb cu baiatul respectiv si crede-ma nici asa nu vre sa se intample mai ales daca este prietena ta ce mai buna. daca este din clasa de la tine baiatul pe care in placi poti sa obsevri ca te place din gessturile pa care le are de ex.:se uiat in ore la tine, se apropie incet de tine chestii de aste, eu cred ca :ar trebui el sa fac primul pas...happysucces.happy:winking
si eu sunt in aceeasi situatie un baiat din clasa de la mine s-ar putea sa-i placa de mine si eu fara sa stiu m-am indragostit de el.:X:X:Xhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii draguta cu el si aruncai cate o privire care sa o tina mintewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa ii zici de nu stiu cate ori ca il placi si apoi vei vedea ca te place la mine a functionat si ii place de mine. daca il visezi noaptea inseamna ca se gandeste la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu este in clasa cu tine, roag-o pe o prietena care este in clasa cu el sa te ajute si sa va faca legatura, apoi fa rost de nr. lui de tel. si faceti cunostinta. imprieteneste-te foarte bine cu el, apoi, cand crezi ca esti in stare, spune-i ca il placi dar fii relaxata, nu incordata. si eu o sa fac la fel. doar ca la mine este coleg... oricum, mult succes

| bolly a răspuns:

Pai.thinking Toti baietii sunt asa...totusi depinde.
Trebuie sa fii naturala. Dar totusi sa ai ceva cu care sa il impresionezi.smug
Sa fi tu insuti.Sa fi plina de viata.happy
Dar trebuie sa fi si serioasa atunci cand e nevoie...
Bagate in seama cu el.Gaseste lucruri in comun.happy.
Si tottimpul sa-i zambesti
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te place atunci intelege ca asa e viata si mergi inainte nu lua in seama orice nimic ca viata e plina de bine! Totushi intelege ca nu o sa fii singura ci iti ve-i gasi inca fericirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui pe cineva sa'l intrebare ...sau jucati adv si provocare si il indemni sa aleaga adv si il intrebare cineva iti place de ...Cum te cheama?
mrg nu cont ...asta e parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca raspunsul meu sa fie de folos :date pe langa el si fate frumoasa asa incat sa te placa si atunci daca te place trebuie sa faca el primul pas

| mihaela_4458 a răspuns:

Daca nu te place nu te place si gata

| lavinia_6809 a răspuns:

Am ac situatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii? nu poti sa faci un baiat sa te placa cu forta decat daca tie iti place de el si lui de tine... uite si mie imi place de unde baiat ********si nu pot sa-l fac sa ma placa daca nu vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te place cauta lucruri care sa semene ca e indragostit dupa tine; dar ai grija cum o spui poate sa creata lucruri despre tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fetelor el ma ignora dar intr-o seara i-a spus cuiva ca ma place si a doua zi i-am spus in fata ca il plac si sa inrosit tot la fata asta inseamna ca ma place? oricum multumesc ca mi-ati dat sfaturile voastre au fost folositoare, oricum bafta fetelor care sunt in situatia ma pupwave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii zici ca il iubestisi sa il sarut asa am facut si eulaughing:X:*

| a_1318 a răspuns:

Si mie imi place de un baiat si chiar nu stiu ce sa fac sa ma placa daca puteti sa ma ajutati.nu sa-l fac cu forta da numa sa ies in evidenta in fata lui.ASTA AS VREA MULTTbig grin:p

| sabina_8954 a răspuns:

Pai cu baiatul aceala esti macar prietena sau tia cazut cu tronc fara ca sa il cunosti daca ii esti prietena este mai usor apropiete de el cat mai mult si stai la discutii si daca te place iti va spune el iar daca nu tie prieten nu stiu am fost si eu in situatia asta si nu stiu sau rezolvat lucrurile de la sine neam imprietenit si am fost impreuna mult succes

| Lary_7405 a răspuns:

Asta incerk si eu dar nu pot adica nu stiu cum sa fac baiatu acela am obs ca ne uita la mine dar nu situ daca ma place

| dragutza_4314 a răspuns:

Am incercat si eu din greu eu sunt in situatia asta
trebuie sa te comporti ca o domnisoara dar nu un fel de piti ceva finut care sa tina la glume si asa apropiete de el si poate vei reusi dar daca ai o prietene foarte buna in clasa care sa vorbeasca cu el sau o fata care vorbeste cu el si sa il intrebe daca te palce si chestii dar nu ii ceri tu prietenia!:*

| dragutza_4314 a răspuns:

Pai...

| AnCuTzA_6182 a răspuns:

Siplu azi m-am desp el si inca il plac!big grin

| Mihaela_3515 a răspuns:

Nu il lua prea des insema, daca te intreaba ceva raspundei si mai vb ceva ca el...mai vb ca el pe mess de exemplu dar daca nu-ti raspunde nu intreba de multe ori ca o sa-l enervezi. cezi daca functzioneaza asa o saptamana minim.

| deutzasiandre a răspuns:

Flirteza cu el fal sa te placa dar nu exagera. Am incercat si eu si acum nu mai scap de acel tip.

pup noroc

| Ralu_5453 a răspuns:

In primul rand trebuie sa crezi in puterea ta de atractie.Si sa fi naturala si mereu curata si aranjata. Degeaba vei incerca sa pari altcineva ca nu va tine mult timpwinking Eu una ii trec prin ceva asemanatorstraight face Mereu ii dadeam atentie, vorbeam cu el si asa.Nu asteptam ca el sa ma caute. Asta e o greseala destul de mare.Adica fi putin indiferenta uneori:d La mine a tinut. Eram satula si am hotarat sa fiu indiferenta.Si ghici ce?! A inceput sa ma caute ca disperatu laughing

| raluca224 a răspuns:

Pai,nu stiu ce sa spun.
Daca tu il placi pe acel baiat,iar el in schimb,nu te place sau mai bine spus nu iti da atentia necesara,dar in schimb il visezi noaptea ( si astia stiu sigur ca inseamna ca acel baiat a adormit cu gandul la tine :-x ),incearca sa-i atragi atentia,iesi in evidenta fata de celelalte fete, arata-i ca tu esti cea mai potrivita pentru el. sau daca atunci cand treci pe strada si il zaresti pe el si se uita la tine, te priveste atent. asta inseamna ca poate te place si el. cat de putin acolo.

| lolitasweet a răspuns:

Depinde si ce vrei sa faci cu el ...adica daca il iubesti,ar trebui sa il cuceresti prin felul tau de a fi,ca dupa aia sa nu te raneasca.Iar daca e doar un moft, atunci e altceva :aranjeazate, fi sexy si nu il baga prea mul in seama pentru ca se poate imprietenii cu tine si dupa aia nu e de bine, daca ai un zambet frumos FOLOSESTEL si nu exagera prea mult cu fardurile ...Credema ca baietii nu suporta sa fii data cu fondul de ten de "5 cm" sau sa ai un ruj tipator pe buze(sper ca te-am ajutat)

| maria_9285 a răspuns:

Hey. cred ca stiu cum sa te ajut. uite fate cool, frumoasa, stilata etc etc. apoi du-te pe langa el vb ca el despre ce ii place si incearca sal intelegi. sper sa-ti fie de folos.bye kiss:X:X

| TootydeCool a răspuns:

Draga..., ai pute in primul rand sa iti schimbi garderoba sau stiulul.
Incerci sa fii cat mao cool si ai grija cum te comporti!@!
Vorbesti frumos cu el si il alinti sau calea cea mai simpla daca esti cool cat de cat il intrebi daca ai place de tine si el iti a raspunde!