| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa nu ma cert cu prietenu meu?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

In primul rand ar trebui sa depistezi cauza si sa vezi de unde izvorasc aceste certuri.Atunci o o sa-ti fie mult mai usor sa le aplanezi si sa vii cu solutii benefice relatiei.Cum spunea si Andrei, certurile intr-o relatie sunt absolut normale.Ar fi anormal sa nu te certi niciodata cu partenerul tau.Adeseori,oamenii se cearta din prea multa mandrie si orgoliu si pentru ca nu stiu sa cedeze.Secretul este sa lasi de la tinehappy (atunci cand nu se ajunge la nici un consens)

12 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca nu sunt frecvente si nici dure sunt chiar necesare.caci, doamne, dulci mai sunt impacarile de dupa ele!

Bula
| Bula a răspuns:

Pur si simplu: TACI!

mira
| mira a răspuns:

Daca vrei totusi sfaturi mai utile si raspunsuri mai nuantate, da unele detalii:cine incepe cearta, care este cel mai frecvent motiv, cine este mai suparacios, etc. Mira

| andreutz a răspuns:

Nu ai de ce sa vrei asta...certurile sunt normale intr-un cuplu...ele mentin flacara vie happy binenteles, nu prea multe...asa ca nu te ma stresa din cauza asta...

| andreutz a răspuns:

Nu ai de ce sa vrei asta... certurile sunt normale intr-un cuplu... ele mentin flacara vie happy binenteles, nu prea multe...asa ca nu te ma stresa din cauza asta...

cristian
| cristian a răspuns:

Cand unul nu se da si unul nu se lasa este si normal sa va certati.
Incearca doar sa nu fii cicalitoare.

| cami_6226 a răspuns:

Pai daca nu-i dai motive nu aveti d ce va certa, trebuie sa lasi si u d la tine si el d la el si totul va fi ok

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Pai si ce ai vrea? Sa mearga totul bine intre voi si atat? Asa e intr-o relatie, te certi si dup-aia impacarea e dulce. Te-ai plictisi totul fiind perfect... iar daca nu vrei sa te mai certi, atunci taci si inghite, dar nu vei fi ferecita.

| yasminna a răspuns:

Trebuie sa inveti sa lasi de la tine(nu prea mult). Certurile sunt normale intr-o relatie, bineinteles acum sa nu va scoate-ti ochii doamne fereste... ce dulce e impacarea... iubiti-va mult

| marina_7216 a răspuns:

Ar trebui sa fi de acord cu el, chiar daca tu ai dreptate... ei sunt mai orgoliosi asa ca dai lui dreptate si apoi cand ii calm si dispus sa te asculte explica-i ce si cum crezi tu ca este o rezolvare sau depinde din ce cauza va certati. dar orice ar fi, mai intai dai dreptate si apoi spune-ti parerea si fal sa te inteleaga! multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plimbare lunga in tot jurul Romaniei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand trebuie sa va respectati reciproc si sa va demonstrati prin fapte ca va iubiti intr-adevar nu exista cuplu fara certuri. unul din voi trebuie sa cedeze, apreciazal in tot ce face pentru tine si spune-i dar ai grija ca si el sa faca la fel si nu ii canta prea mult in struna ca s-ar putea sa si-o ia in cap