| Luanna_Luanna_1996 a întrebat:

Cum sa îi spun unui baiat ca îl plac, ținând cont ca eu sunt mai timidă... Dau fundița

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ti-ai dat seama ca respectivul baiat te place si el la randul sau ar fi indicat sa incerci sa fii/stai cat mai mult si cat mai apropiat de el. Prin tot ceea ce faci sa-i atragi atentia asupra ta si daca se poate sa-ti exprimi prin gesturile tale, ale corpului sau mimica fetei tale dorinta de a fi cu el in fapt ca iti place de el.In cazul in care sentimentele lui sunt similare cu ale tale va face el pasul decisiv si se va interesa daca accepti sa aveti o relatie. Daca si el este la fel de timid ca si tine atunci singura solutie este anuntarea lui in mod direct despre intentiile tale si asta se poate face printr-o convorbire telefonica, un SMS, pe facebook sau in ultima instanta spus asa mai subtil intro discutie face2face. Curaj, nu ai nimic de pierdut, ai doar de castigat.

3 răspunsuri:
| LostInPark a răspuns:

Iti tatuezi numele lui pe coapse.Doua trei dansuri la bara in cele mai cunoscute cluburi pana afla lumea...si atuncibatting eyelashes o sa-si dea seama.

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Nu-i spui. Daca vrei sa-l ai langa tine macar ca prieten, nu-i spune direct ceva in genu "Hei, stii... eu te plac". Asta poate il pune pe fuga si nici nu va mai vorbi cu tine (ti-o spun din propria experienta). Cel mai bine ar fi sa-i dai de inteles ca-l placi. Iar atunci el va deduce ca tu-l placiwinking

| Mihai_Paun_1998 a răspuns:

Daca nu prea vorbesti cu el, incepe sa vorbesti si foloseste de jocuri de cuvinte sa vezi daca e reciproc sentimentul,spre exemplu leagate de orele fixe si spune-i ca te iubeste cineva iar tu stii cine e si daca ar fi interesat ar intreba si d-aia o poti lungii ca el e. si tot asa vezi cum reactioneaza daca vrei sa ai o "polita de asigurare" laughing ok, asta e un mic exemplu. Parerea mea e sa nu-i spui in mediul online sau prin sms. In timp ce vorbiti spune-i ca n-ai ce face un weekend, incearca sa faci de o intalnire stii la ce ma refer si spune-i atunci, dar un loc linistit sa aveti cum sa discutatiwinking Si scapa de timiditate ca nu-i buna, nu te mai gandi cum te percep oamenii!winking Bafta!