| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun unui prieten ca il plac, adica suntem buni prieteni si mi-e frica sa stricam aceasta prietenie, dar cand sunt pe langa el imi transpira palmele mi se accelereaza bataile inimii si ma inrosesc. CE SA FAC? ( funda la cel mai bun raspuns)

Răspuns Câştigător
| deya_2793 a răspuns:

Ti-am trimis raspunsul prin mesaj sper ca iti e de ajutor... daca vrei poti sa-mi ai fundita? adica doar in cazu in care raspunsu mew te-a ajutat:*

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Să vorbești cu omul direct și fără frică!

| Simmsii a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat blushing. daca tineti asa mult la voi mai ales ca sunteti buni prieteni happy. n-ar fi rau sa ii spui happy poatte ar fi super pentru el. sau poate si el tine la tine happy. incearca sa ii spui mai ales prietenia voastra nu se va strica deloc happy. poate este o ocazie de a va imprieteni mai mult happy. spune-i intr-un loc unde sunteti numai voi dor... fi sincera si spune-i ca il placi happy. ei ben bafta happy!

| Fairy_6262 a răspuns:

Pune pe cinev sa il intrebe ce parere are despre tine. ruxy_fairy este idul ca sa iti dau mai multe indicatii.

| Schoompika a răspuns:

Mai bine, intreaba-l tu ce parere are despre tine ca sa nu creada ca esti o lasa sau ca faci misto de el.Am trecut de multe ori prin asta(de 6 ori)si crede-ma ca cel mai bine e sa vorbesti personal cu el.Mult succes si ai grija ce faci deoarece este posibil sa fiti impreuna sau sa nu mai aveti nici macar aceasta prietenie

| KatomikaTakumi a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat dar il loc sa ii spun eu i-au spus prietenele mele fara sa le spun eu sa ii zica.Cel mai bine te duci la el si ii spui ca il placi si daca nu te place puteti ramana buni prieteni.Nu are ce sa se intample.
Mult succes! Sper ca te-am ajutatFundita?