| didu194 a întrebat:

Buna!
As vrea sa va cer si eu un sfat.
De 9 luni, am cunoscut un baiat, am devenit prieteni, ba chiar foarte buni prieteni, si, pe parcurs am inceput sa il plac foarte mult. Nu stiu ce sa fac. sa ii spun ce simt pentru el, sau sa nu ii spun. el imi vorbeste mereu de alte fete : "tipa aia arata bine, etc" dar eu sincer m-am atasat foarte mult de el, si am inceput sa il iubesc. Dar nu stiu daca ar trebui sa ii spun asta, sau nu. Mi-e cam teama sa nu primesc un raspuns negativ, sau sa stricam si relatia de prietenie. Astept sfaturile voastre. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Spune-i ce simti altfel tie ti-a fi mai rau si poate cine stie, si el te place. Daca iti este asa bun prieten cum ii esti tu, iti va explica situatia din punctul lui de vedere (in cazul unei respingeri) sau veti ajunge sa ramaneti impreuna. In cazul in care raspunsul e negativ, iar e mai bine decat sa nu sti si sa tanjesti dupa ceva necunoscut.
Sau mai poti incerca ceva. Bate-i apropouri gen "mi-a zis X-ulescu ca ne-ar sta bine impreuna laughing" si vezi cum reactioneaza. Dar tot mai bine e sa vorbiti direct.
Bafta!

6 răspunsuri:
| Dorinel a răspuns:

@PaTTy Ce gandire tampita ai!

Spune'i ce simt pentru el, pe urma poate fi prea tarziu si o sa regreti!

| just for me a răspuns:

Greu de tot intr-adevar, daca simti ca nu mai poti, spune-i, si formuleaza ca o intrebare... iar daca el va simti acelasi lucru pentru u, vei putea face urmatorul pas, daca nu vei putea discuta cu el si sa incerkati sa nu strikati relatia de prietenie.nu ma prea pricep la lucruri de genul asta e sfatul meu, adica dc sa nu incerci. daca nu tristi nu castigi... poate ca va fi prea tarziu pe urma, macar sa stii, sa fi linistitawinking

| PaTTy_3342 a răspuns:

Nu ii spune... El e baiatul... daca te place si el, el trebuie sa faca primul pas.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu cred ca ar fi bine sa ii zici ca il iubesti, spune-i asa: eu chiar te iubesc si tin la tine, dar ma cam superi ca vorbesti despre alte fete cu mine. si tu ti la mine sau doar vrei sa fim amici? Sincer... fundita?big grin

| andreea_1536 a răspuns:

Pai e cam greu sa ii dai din prima aceasta `` veste`` poate fi surprins si la inceput este posibil sa se departeze o perioada de tine.incearca sa ii arati din ce in ce mai mult ca ti la el si daca el ``miroase`` ceva si se indeparteaza de tine, e clar ca nu vrea mai mult decat amicitie.ai putea incerca, dar lasa putin timp (in care incerci sa ii arati)sa se acomodeze cu ideea macar.stiu prin ce treci, si eu am avut aceeasi problema insa eu am facut marea prostie sa ii zic de la inceput si categoric raspunsul a fost nu

| RMS a răspuns:

Cam in situatia asta sunt si eu cu o fata happy suntem prieteni buni, de mult timp dar eu sunt cam mort dupa ea straight face si fraiera CRED ca ma vede doar ca pe un simplu prieten, spun CRED pentru ca are unele momente in care ma scoate din minti. Spune-i! Eu asta o sa fac, ce-o fi o fi happy