| mardeamor a întrebat:

Cum sa imi revin dupa ce iubitul meu m'a parasit fara nicio explicatie? si nici nu va vrea vreodata sa imi dea.cum sa trec peste? cum sa il uit cand simt ca fara el mor.cryingsimt ca nu mai am aer nu mananc nu vorbesc cu nimeni si nu stiu cum sa ies din starea asta.nu am prieteni pentru ca nu m-am gandit niciodata decat la el sa fiu cu el. dar el uite cum ma trateaza ajutati-ma va rog daca aveti suflet spuneti'mi cum sa ies din starea astasadnu am cu cine sa ies afara sa mai uit.nu mai nimic.sunt distrusabroken heart

10 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca nu merita.Iesi in oras, suna o colega de exemplu - e imposibil sa nu ai chiar pe nimeni.

| Kylexy a răspuns:

Stiu cum e angel si pe mine m-a lasat acum o luna dar iti spun eu iesi din casa ocupati timpul cu ceva sa nu iti mai aduca aminte de el dar... te gandesti ca vine seara si e cea mai nasoala perioada din zi sad da add la kylexy_2010 si vorbin acolo pup ai grija de tine

| Kylexy a răspuns:

E foarte greu stiu cum e te-ai trezit practic singura intr-o lume rea fara el si pe mine m-a lasat acum o luna dar da add la kylexy_2010

| cOnTexT a răspuns:

ăăăă, cauti altu? straight face, el asta a facut a cautat alta.

| claus a răspuns:

In primul rand, daca iti vine sa plangi, plangi. daca iti vine sa rupi ceva sau sa strici ceva, strica. descarca-te.
dupa aia termina de plans.
ia niste ciocolata, vin-sampanie-ceva alcool, bea, uita-te la niste filme de orice fel da nu de dragoste. pe zi ce trece scoate din telefon, calculator, camera obiecte care tin sau amintesc de el. e un proces care poate dura, dar numai asa te vindeci.
nu ii trimite smsuri, offlineuri, emailuri sau orice altceva. nu il contacta. iti vei face rau. mult mai rau.
fara el nu mori. vei trai, dar trebuie sa ai rabdare. nu te grabi sa iti faci prieteni sau iubit nou. lasa sa treaca o perioada. stai cu familia, citeste o carte, petrece putin timp cu tine si ai rabdare.
si incearca sa alungi gandurile care te cheama sau sunt legate de el. gandeste-te ca ti-a facut mult rau si asta te va ajuta. gandeste-te la ce avea rau si la cat rau ti-a facut si te vei simti mai bine. gandeste-te ca si tu esti importanta si nu e normal sa suferi asa.
nu te intoarce in trecut, orice ar fi. incearca sa te concentrezi pe familie o perioada sau pe cunostinte mai vechi, colegi.
imi pare rau ca esti distrusa, dar o sa treci peste. ai rabdarehappy

| Tufuu24 a răspuns:

Buna... Uite prin asta am trecut eu cand prietenul mei iarna trecuta s-a desp de mine fix de ziua mea. Te-ai drogat cu fiinta lui pana la epuizare si acum regreti. Eu te inteleg, insa nu ai ce sa faci, asa este firea, si eu m-am chinuit sa'l uit 7 luni. Doar trebuie sa gasesti pe cineva cu care sa vb, sa fii deschisa, sa mai scapi de poveri happy. Nu-ti spun sa-l uiti, pentru ca eu am o vorba:Sa te uit inseamna sa ma gandesc la tine la patrat... Asa ca daca vrei sa vb sau sa te ajut cu ceva : me. tuff da add si vb >big grin

| thefirstangel a răspuns:

Buna
stai linistita! nu merita sa stai fara sa mananci! stii ca sanatatea e mai importanta din toate, si eu am fost respinsa in dragoste si am incercat sa trec peste si am reusit...
incearca sa nu te mai gandesti la el, ba gandeste-te la un baiat ideal, dar sa fie in imaginatia ta, viseaza la baiatul ideal dupa care dupa ce iti drece dragostea de fostul' incearca sa iti faci prieteni, iar abia dp c iti mai revii incearca sa iti faci un nou iubit...
crede-ma pentru nici un baiat nu merita sa nu mai mananci...sa te imbolnavesti

fundita?

ps:lasa supararea! iesi cu niste fete in oras la un suc...imprieteniti-va ca s ai macar un umar pe care sa plangi! distreaza-te in lume nu exista decat un baiat...treci peste! 1
te pup si nu mai fii trista!

| Issa_8382 a răspuns:

Incearca sa nu asculti melodii lente sau care sa iti aminteasca de el, de voi, incearca sa iesi sa incerci sa uiti. Ce dumnezeu, sunt mii si mii de baieti. Nu fi prostuta, nu e termina lumea la un baiat. Eu inteleg ca il iubesti, dar daca nu te mai vrea doar nu o sa te milogesti la el. Nu te injosi in fata lui, ca asta nu o sa te ajute. Iesi pe afara, razi, distreaza-te si iesi cu altii! Te pup!

| bCtz123 a răspuns:

Incearca sa iti faci mai multi prieteni, sa iesi mai mult in oras, sa iti ocupi timpul cu altceva.

Posibil sa fii la prima ta relatie, stiu cum e, am patit si eu, dar cu timpul o uiti de el.

Vorbeste cu mai multi tipi, iesi la date-uri, fa-ti alt prieten si o sa iti treaca.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit asa cu multe fete dar cu timpul am trecut peste asta si cu ajutorul prietenilor