| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-l excit cat mai tare pe partener fara sa ma dezvirginez?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se pare sadica ideea ta. De ce il chinui daca nu iti pasa deloc de el?

| psiholoaga a răspuns:

Daca vrei doar sa il exciti, nu iti recomand. Se cheama teasing si in cantitati mici e ok ca preludiu, dar nu forta nota. Fiindca il frustrezi foarte tare si e nasol. Daca vrei sa aveti parte de placere sexuala, fara sa iti pierzi virginitatea, puteti sa va explorati mai mult corpurile (petting), folosindu-va de maini, gura, esarfe si ce altceva vi se mai pare senzual.
Si un banc pe tema asta. Sotul si sotia, la zoo, in fata custii gorilei. Tipul o incurajeaza: Ridica-ti putin fusta, sa vedem ce face. Tipa isi ridica fusta, gorila face ochii mari. -Hai, descheie-ti putin nasturii, sa vedem. Isi descheie ea nasturii la bluza... Gorila se prinde de gratii si incepe sa le zgaltaie. Tipul: Acum pipaie-te putin, sa vedem cum reactioneaza. Tipa incepe sa se pipaie... Gorila cu bale la gura, zdranganea gratiile. La care tipul deschide usa custii si o impinge pe tipa inauntru zicand: Acum zi-i si lui ca ai migrena!

| littlesunshine a răspuns:

Asa cum a spus si psiholoaga. S-ar putea sa il deranjeze un pic treaba asta. Excitarea asta trebuie sa aiba si un final, pentru ca ceea ce ai putea face tu este fix un preludiu. Tu alegi in final daca trebuie sa se finalizeze ceva sau nu. Si asta il defavorizeaza pe el ca mascul infiebantatlaughing. Discutati si vedeti ce e de facut, si ce alternative ati putea avea.

| Majj a răspuns:

Daca nu vrei sa te dezvirginezi, de ce ai ajuns atat de departe? Am niste colegi care sunt impreuna de 3 ani si au ramas tot la saruturi si atingeri, fara sa se plictiseasca unul de celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau sa-l chinui...am 16 ani si nu vreau sa ma dezvirginez.nu ma simt pregatita... dar as vrea cateva sugestii...cateva "jocuri" prin care sa ne simtim bine amandoi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca la 16 ani esti destul de pregatita pentru a face pasul dar ai grija cu cine o faci si cum o faciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deah`oh go on`

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Eu zic ca la 16 ani esti destul de pregatita pentru a face pasul dar ai grija cu cine o faci si cum o faci "

sa mori tuh, da de unde le sti tuh pe toate? fiecare o face cand vrea sh cand se simte pregatit, nu e neaparat o chestie de varsta. si app, 16 ani chiar nu mi se pare o varsta potrivita, se recomanda dupa 17 ani si tipa asta care a postat intrebarea chiar are dreptate sa nu se dezvirgineze deocamdata, e inca mica. stai linistita, fata, o sa ai tot timpul din lume sa o faci, nu e nicio nenorocire daca mai ai pootina rabdarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai na va trebui sa eu sugi ca sa il exciti la maxim si asa va avea incredere mai multa in tine pentru ca se va simti bine. pe bune. incercati fetelor ca merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare ca pe aici isi dau cu sfatul numai nimfomane! Eu te inteleg perfect! Tot pe la 16 ani am inceput si eu joaca de-a excitatul si mi-a functionat perfect! Acum am 19 ani si sunt virgina! Am stat cu un tip 2 ani si daca am vazut ca nu ma intelege ca eu vreau sa raman virgina pana cand o sa am o relatie cu intentii serioase l-am lasat balta.Acum sunt cu un tip care gandeste la fel ca mine:sexul este o responsabilitate, nu o joaca.Cu toate astea ne simtim foarte bine in pat, avem si descoperim mereu foarte multe modalitati nemaipomenite de a ne simti bine.Ca sfat:spune-i prietenului tau ca atunci cand sunteti in dormitor sa nu vorbiti deloc, sa va intelegeti numai din priviri si gesturi.Ca fata, fi mai romantica, suava si misca-te lent. Leaga-l de maini si saruta-l delicat pe piept si pe gat, apoi leaga-l cu o esarfa la ochi.Nu te grabi, fa-o cu pasi inceti si siguri. Apoi schimba-ti rolurile(P. S.:nu te lasa legata de maini, s-ar putea ca pe el sa-l ia valul!). In aceste preludii fi mereu peste el in toate sensurile! Si fa ce-ti trece tie prin cap, nu ce-ti dicteaza cei din jur.Esti mai inteligenta ca ei! Auzi tu:´16 ani varsta potrivita de sex´. Vrei sa fi o fata/femeie serioasa nu orice carpa.Nu sexul ca act e important, conteaza armonia dintre parteneri nu salbaticia din ei!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa fac am o problema cu P****U e ff mica 18 cm ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sex

| yubi a răspuns:

Dar ea nu a intrebat ce ii recomandati ci cum sa-l excite nu stiu dc ii raspundeti la ceva ce ia nu a intrebat