| bloodbubble a întrebat:

Am o problema. Ca toti oamenii, de fapt.Sau mai mult, ca toate fetele ce sufera dupa baieti.
Sincer, e prima oara cand trec prin asa ceva.Nu am mai tinut la un baiat asa de mult ca la el. Si totusi, de ce se intampla mereu asta cu cel cu care nu poti fi impreuna?
Am inceput prin a fi prieteni. Simplu, fara complicatii. Vorbeam doar pe mess si ma bucura atat de tare asta, pentru ca eu il stiam de dinainte si mi se parea un tip foarte dragut.Cu timpul am inceput sa'l plac. Problema era ca el avea prietena cu care era de aproape un an, si imi povestea de ea si tot felul de chestii. Odata am prins curaj si i'am spus pe mess ca il plac, dar nu vreau sa'l fortez sau ceva, ca nu vreau nimic de la el, vreau numai ca el sa stie asta. Ei bine, el a ramas cam socat, pentru ca eram foarte buni prieteni si nu credea ca se va ajunge aici. Anyway, de atunci m-am cam suparat pentru ca stiam ca el nu'mi putea oferi nimic, desi tot am tinut legatura, si intr'o seara m'a invitat la un.suc. Ei bine, eu eram foarte fericita si am facut tot posibilul sa iasa bine, desi eu eram cam prea rusinoasa[nu mai avusesem prieten pana atunci]. Atunci mi-a spus ca a prins'o pe prietena lui ca se saruta cu altul, in timpul in care i'a spus ca el pleaca din oras, si ca nu mai conta daca si ea il va prinde pe el, si ca o s'o ia mai usor cu relatia, ca nu prea mai merge. Eu am stiut ca sunt doar o momeala, dar nu am renuntat, pentru ca eu chiar tineam la el. Nu l'am sarutat atunci, dar l'am lasat sa ma sarute pe gat. Ma rog, am luat legatura de atunci, dar nu ne'am mai intalnit deloc. Anyway, peste mult timp am aflat ca nu mai e cu fata respectiva, si atunci m'a si chemat pe afara. Ce'i drept e ca, intre timp, uitasem total de el, mai avusesem alt prieten. Uitasem de el. Dar tot timpul cat a stat cu mine, chiar daca a fost o saptamana, am inceput sa tin la el enorm. M'a chemat intr'o duminica afara. M'am dus, evident. In seara aia m'a intrebat daca vreau sa fiu cu el, si i'am spus ca da. Venea zilnic sa ma ia de la scoala, apoi mergeam sa ne plimbam. In ultima zi cand ne'am intalnit, adica intr'o joi, am stat pe scara blocului meu si nu stiu, era sentimentul acela de bucurie care ardea in mine. Pur si simplu nu'mi mai dadea drumul. Era asa de frumos, parea si el foarte fericit, nu ma mai lasa sa mai iau nici aer cand ne sarutam. Tot ce pot spune e ca a fost asa de frumos, incat nu'mi mai iese din cap. Desi, la sfarsitul saptamanii mi-a trimis un mesaj cu "cred ca ar fi bine sa ne oprim aici.nu vreau sa te atatsezi de mine.si nu vreau sa-mi bat joc de tine.eu inca tin la ea... o iubesc.si am incercat sa o uit. dar nu pot.". Ne'am cam certat, pentru ca eu nu m-am simtit deloc bine la faza asta si plangeam intr'una.Ma rog, pana la urma ne'am impacat si acum suntem iar prieteni, ca la inceput, vb pe mess tampenii, chestii, dar eu inca mai tin la el.si nu mi'l pot scoate din minte.Si ma simt oribil.Va rog, pareri.Credeti ca se va intoarce la mine?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu are rost sa mai speri ca te impaci cu el...ca si daca te vei impaca si apoi te va lasa iar pentru acea fata sau pentru alta atunci tot tu vei suferi.Mai bine vb cu alti baieti si incearca sa il scoti pe acesta din minte, chiar de e greu, poti reusi.Nu merita sa suferi pentru el din moment ce el o iubeste pe acea fata, nu te poti impotrivi, trebuie sa fi tare si sa treci peste.
Mai sunt baietii, sigur ai sa gasesti si tu unu care sa te iubeasca cu adevarat, lasa-l pe el cu iubirea lui.Nu trebuie sa te umilesti pentru el si sa il accepti daca se va intoarce la tine, ca doar nu esti tu roata de rezerva.
Eu iti propun sa nu mai vb cu el, fi indiferenta, poate cine stie...intr-un final isi va da seama ca simte ceva pentru tine, dar mai bine nu mai tine deloc legatura cu el. Daca tot vb cu el, nu ai sa il poti uita, vei suferi mai mult.
Ai grija de tine si ai grija ce faci cu el ca vei suferi mai mult daca continui sa comunici cu el.

3 răspunsuri:
| Spufff :x a răspuns:

Parca ar fi povestea mea.hee hee Exact asa am patit si eu >big grin

| bblock69 a răspuns:

Hei...nu este o relatie de viitor!
Vei fi ranita...si tu nu meriti asta!
Daca el inca tine la fosts prietena sigur va vrea sa se intoarca la ea!
Gaseste-ti un baiat bun...care nu are prietena sau care nu sufera dupa una!
Multa bafta si multa, multa dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu cand incerci sa uiti primul iubit, primul sarut, prima intalnire, prima dragoste... De uitat nu cred ca poti uita acest episod din viata ta, desi esti la inceput si vor fi multe astfel de intamplari. Asa e cand iubesti, te bucuri si suferi, asta o face atat de ciudata uneori...
Eu zic ca poti continua sa sa ti legatura cu el, doar pe mes insa...
Gaseste un baiat care te va iubi sincer, sunt sigur ca vei gasi.
Succes!