| Alinka_4171 a întrebat:

Cum sa-l uit? ne-am desp acum 4 luni dupa o relatie de 2ani. azi m-a sunat si mi-a zis ca s-a saturat de mine ca unde nu se duce aude sau ma vede pe mine suntem din acelasi oras. acum mi-a zis ca e ultima data cind vorbim si a jurat ca ma va mai cauta si ca ii totuna si ca nu vrea sa se impace cu mine. ei bine poate ma ajutati? sad

4 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Probabil se simte oarecum incoltit de prezenta ta si are pur si simplu nevoie de o pauza, sa uite de relatia voastra esuata si de tine in general. Daca ti-a vorbit in modul asta e clar ca nu mai are sentimente fata de tine si singurul lucru pe care il poti face e sa mergi mai departe si sa il lasi pe el acolo unde ii este locul, adica in trecut.Lasa-l sa isi aminteasca de tine asa cum erai cand ati fost impreuna, sa isi aminteasca de fata pe care o data o iubea si orice ai face nu te lasa calcata in picioare din cauza sentimentelor pe care e clar ca inca le mai ai fata de el.Gaseste-ti alt prieten,ocupati timpul cu activitati placute si incearca pe cat posibil sa nu te mai gandesti la el,stiu ca e greu, sau e foarte greu mai bine spus, insa ai incredere in tine si cu siguranta il vei uita.Bafta :*

| ana maria a răspuns:

Cauta-ti si tu de viata ta, lasa ca iti trece degraba

| Alinka_4171 explică:

A jurat ca nu ma va mai cauta si ca ii totuna*

| Anonimous_5357 a răspuns:

Altul, inseamna ca intr'adevar s-a saturat, si daca inca te mai iubeste tot la tine o sa se intoarca, putina indiferenta din partea ta nu strica...