| Ofiintă a întrebat:

Cum sa ma bag in seama cu un baiat pe care il plac?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pentru început pe o relație de amicie.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Bună.
Întreabă-l cât e cesul, și după intră în discuție cu el.Fă-i un compliment, de exemplu : „Ce telefon frumos ai!" sau „Îmi place mult tricoul tău.De unde l-ai luat?".
Pa, pa.

| MetalHead04 a răspuns:

Cum am facut eu. Ia-i idu si vorebste cu el.

| Ivanovicius a răspuns:

Nu exista o metoda sigura care va poate face cunostinta. Pur si simplu unul din voi ar trebui sa faca primul pas. Daca el nu stie ca tu il placi, n-are cum sa faca primul pas. In ecuatie ramai doar tu. Mult noroc!

| ByByEly a răspuns:

Pai intai gaseste ceva comun si intreaba-l despre el sau pur si simplu zi buna si lasa ca, conversatia sa decurga de la sine iti urez bafta

| andda123 a răspuns:

Hei. Ai putea incepe prin al saluta sau ai da un like/comm (pe facebook), dar vezi sa nu fi prea vulgra sau preadirecta. Alta varianta ar fi sa iesi cu el undeve prin intermediul prietenilor vostrii comuni. ( daca ai ). Succes!winking