| kidUUU12 a întrebat:

Cum sa ma impac cu fostul...il iubesc suntem in aceias clasa il vad mereu..vineri m.a pupat pe buze si azi parca a fost mai indiferent ne-am despartit din cauza ca zicea ca nu-i dau prea multa atentie am fost un an impreuna cum sa ma impac cu el? ce sa fac?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Roaga-l frumos, acorda-i ceea ce doreste daca tu asa gandesti...

| Hαppiηеss a răspuns:

Ai putea sa gasesti momentul potrivit sa il iei de-o parte si sa ii ceri sa iti acorde cateva minute, iti iei inima in dinti si ii spui exact ceea ce gandesti si ce sentimente ai inca pentru el, asa o sa clarificati situatia comunicarea e cea mai buna solutie, nu e atat de dificil cand te gandesti ca e fericirea ta in joc nu? Bafta!

| Metalerele5 a răspuns:

Daca spui ca ati fost impreuna, inseamna ca nu ar fi foarte greu sa reluati vechile subiecte in comun si poti gasi un motiv pentru a-l invita sa iesiti undeva. Tu il cunosti mai bine, asa ca ramane la decizia ta daca gasesti un motiv sa va inalniti sau ii spui direct ca ai vrea sa aveti o discutie. Povesteste-i ceea ce simti si ce ti-ai dori si apoi vezi daca este si el de acord sa va reluati relatia si incercati sa tineti cont de ceea ce va doriti fiecare, ca sa fie bine pentru amandoi. Un lucru e sigur: trebuie sa vorbesti si sa il faci sa vorbeasca, daca vrei sa reluati ce a fost. Insa ai grija, nu il lasa sa te faca sa suferi, nu te ruga de el, pentru ca daca te iubeste, nu va fi cazul sa insisti. Daca nu, inseamna ca doar vrea sa se joace cu tine si atunci e momentul sa treci mai departe. Succes!winking

| kidUUU12 explică:

Faza e ca nu stiu ce sa vorbesc am mai incercat dar cand vad ca vine nu mai stiu nimic laughing) nu stiu altceva laughing sa il fac sa se intoarca la mine