| kidUUU12 a întrebat:

vreau sa ma impac cu fostul prietem dar cum ( e foarte orgolios) Ne-am despartit din cauza ca a zis ca nu vrea sa sufar ca nu ma merita ca e prost pling mereu sad il vadd zilnic e cu mine in clasa si sta la cateva case de mine sad acum se comporta foarte urat cu mine ma jigneste mi-a dat block dar nu vrea sa stearga pozele cu noi are la descriere Te iubesc

Răspuns Câştigător
| alincik900 a răspuns:

Eu cred ca te iubeste dar ii prea orgolios sa recunoasca ca are nevoie de tine, incearca sa faci tu primul pas si daca se comporta urit ignora-l vreo citeva zile. Apoi el singur va veni...

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Imposibil sa te impaci, sa ai o relatie cu el, trebuie sa mai creasca.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Ceea ce spui tu se bate cap in cap.Ori e orgolios, ori are o imagine proasta despre sine.Amandoua nu se poate! Poate vrei sa spui ca e incapatzanat.Asta e altceva...

Chiar daca tu il iubesti, din comportamentul sau reiese ca nu mai insemni nimic pentru el. Faza cu pozele de facebook nu inseamna prea mult, asa ca nu citi prea mult printre randuri.

Daca chiar vrei sa il recuceresti, prefa-te cel putin o luna ca nu iti pasa deloc de el. Daca o sa se bage el in seama pe langa tine, inseamna ca tine la tine si are un alt motiv.Important e sa nu-i cedezi din prima, ci sa te tii tare.Raspunde-i flirturilor subtil si nu lasa sa vada cat de mult iti fac placere atentiile lui.

Daca tot nu te baga in seama, nu mai merita sa suferi pentru el.Treci peste si apoi cauta-ti pe altcineva.Nu sari dintr-o relatie in alta ca nu e sanatos pentru propriul tau echilibru emotional.Suferinta pierderii unui iubit trebuie procesata la fel ca orice alt sentiment. Abia cand te-i vindecat emotional poti fi pregatita pentru o alta relatie.

| alincik900 a răspuns:

Cred ca cea mai buna solutie este sa incercati sa discutati si sa va clarificati cu ceea ce simtiti. Daca ai gresit cu ceva nu te costa nimic sa-i ceri scuze.

| kidUUU12 explică (pentru alincik900):

Stii..azi la scoala m-a luat in brate si a vrut sa ma i.a de mina dar dupa a luat repede mana...

| fotbalistata a răspuns:

Pai l'ai ranit cu ceva sau pur si simplu nu mai vrea sa te vada?