| bluesky a întrebat:

Cum sa nu mai fiu timida? Cand sunt cu fostul(incercam sa salvam relatia), parca as fi un obiect, nu mai pot sa actionez nicicum. Ce sa fac ca sa il recuceresc, cum sa fac ca sa pot sa vorbesc si sa fiu deschisa? Daca imi puteti da sfaturi exacte ceva de genul: "cand te atinge tu fa asa..." sau " sopteste-i la ureche asta..." sau "aseara-te pe pieptul lui".
Situatia mea e mai complicata, sper ca ma puteti intelege!
Si inca ceva: unde e zona care iti da cei mai multi fiori cand saruti?(nu ma refer mai jos de buric, ci urechea, buzele, gatul?)
Chiar nu mai stiu ce sa fac, sa nu mai fiu timida si sa il recuceresc crying Multumesc mult de sfaturi!

Răspuns Câştigător
| AldanaBlue a răspuns:

Buna. Asa cum am mai raspuns la o alta intrebare legata de timiditate, iti voi raspunde si tie la fel pentru ca asta cred eu : pot spune ca in general oamenii sunt timizi atunci cand nu sunt siguri pe ei, cand ceilalti ii domina fie intelectual, fie altfel. Totul e sa fii sigura pe tine, sa fi sincera cand vorbesti cu cineva si sa ai si o doza de umor. Nu vorbi aiureli sau alte prostii fara sens ca atunci nimeni nu te va asculta. Trebuie sa inveti sa asculti, si apoi sa vorbesti.
Referitor la partea cu cucerirea. eu zic sa fi si un pic indiferenta sa vezi daca se apropie el de tine, ca acum sincer are totul pe tava si nu trebuie sa munceasca deloc. E prea sigur de ceea ce are. Cand esti cu persoana iubita...crede-ma ca aproape oriunde te saruta vei simti fiori. Poti incerca. si e bine sa ii urmaresti reactiile ca sa iti dai seama ce ii place.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Micuto, in afara de zonele pe care le stim toti, voi aveti (puteti avea!) sisigutr aveti, SI alte zone erogene, care, mangaiate si sarutate pasional, pot produce fiori, inclusiv, evident!, si cele mentionate de tine! Dar, se pot cauta si altele, daca astea nu-tiajung! Poti continu explorarea erotica corporala, mangaindu-l cu rabdare, si pupicuri, lente si pasionale, si intrebandu-l daca, cum?/asa sau altfel,... pe tot corpul! Suntem atat de diferiti, incat, este normal ca difera si felul/intensitatea atingerilor, scurt/lung, variatia, alternarea unor zone cu altele, mici opriri, reluari, continuari. dar nu tacand, ci dialogand sincer, cald/fierbinte, si cu inevitabilul umor, care nu arevoie sa lipseasca din pat! La tinuta nud, cand se face Dragoste, sau Sex!, nu are voie sa mai existe timiditate! Se face, se intreaba, se experimenteaza, se cere si se ofera! Cred ca trebuie sa bei neaparat, un pahar de vin rosu inainte! (sau, maxim 1, 5 - dar nu mai mult!), ca sa te poti relaxa, si dezinhiba si elibera Femeia din tine! Success!

| bluesky explică:

Asta e faza, ca el mi-a spus sa nu mai fiu as timida! El s-a apropiat de mine dar eu nu prea stiu ce sa fac, sunt la prima relatie!

| marsy a răspuns:

Saruta-l si tu pasional. surprinde-l. nu astepta numai fapte de la el. insa clar. fara exagerari! intelegi? Lasa putin timiditatea la o parte! El ar trebui sa te ajute. si tu trebuie sa ai incredere in tine. si in el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te apropia, lasa-l s-o faca el (si la ureche si unde vrei tu ), asteapta-l trebuie sa te doreasca altfel totul va parea banal si rutina isi va spune cuvantul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la alte zone, fata nu stie nici cum se face pentru prima soaptA, DACA NU INTELEGE (PENTRU CA EL BANUIESC ESTE LA A N-A RELATIE,
schimba-l, sunt destui baieti frumosi si isteti, doar deschide ochi si ridica fruntea.

| cosminho93 a răspuns:

Incearca sa preiei initiativa si eu am o iubita timida si mi-e greu abya scot 2 cuvinte de la ea si ma face sa visez la un saruthee heee prea timida, dar oricum sper sa se schimbe pentru ca ma iubeste asa cum o iub si eu.cosminwinking