| Clau1995 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de 3 ani si am impresia ca relatia noastra s-a cam racit, daca puteti sa imi dati sfaturi cum sa-l recuceresc din nou, eu chiar vreau sa ramanem impreuna si el vrea acelasi lucru dar nu stim cum sa reaprindem acea flacara deoarece a cam intervenit obisnuinta si nu mai e ca la inceput....astept sfaturi dau funda :*

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.qbebe.ro/......_din_cuplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o situatie clasica.
Intre voi doi a intervenit monotonia si va simtiti cumva plictisiti unul de altul.
Iti sugerez sa il duci la un restaurant scump sa mancati ceva bun, apoi sa va plimbati intr-un parc linistit sa-l strangi in brate sa il saruti.Pe mine cel putin lucruri ca astea ma rascolesc emotional si imi ajung la sentimente foarte bine ingropate.

| BlueViP a răspuns:

Iesiti prin parcuri, strageti-va in brate cat mai mult, saruta-l mai des spune-i ca iti e dor de el tot mai mult, gatiti impreuna, faceti curat impreuna, luati-va un animalut si dresati-l sau il puteti plimba

| MissJJ a răspuns:

O idee foarte buna este sa va purtati ca la inceput.Da-i o intalnire undeva, faceti din nou cunostiinta (purtati-va ca doi oameni care abia s-au vazut)fa-l sa intre in joc.Este o metoda amuzanta si o cale totodata sa iti pui in valorea tehnica seductiei!

| ioanaAn a răspuns:

Incearca sa citesti asta, este un articol foarte bun care iti da de gandit, pe mine m-a ajutat in multe privinte:

http://www.nlpmania.ro/cele-8-secrete-ale-cuplurilor-fericite/#.UjC1BH9lwWk

| butterflyone a răspuns:

Cea mai buna cale e sa discuti cu el. Nu stiu daca in fiecare caz se poate reaprinde "flacara", iar vorba aia, dragoste cu forta nu se poate. Incearca sa vorbesti deschis cu el, intreaba-l care e motivul pentru care s-a distantat si daca vrea sa terminati relatia, cel mai bine e sa fiti sinceri sid eschisi unul cu altul. Bafta.

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Hei si ce conteaza ca sunteti de 3 ani impreuna? Niciodata nu ar trebui sa apara raceala aia si monotonia intre doua persoane care se iubesc cu adevarat. Niciodata o relatie nu o sa mai fie ca la inceput, nu o sa mai simti emotiile primei intalniri sau primului sarut dar poti simtii alte emotii care iti pot trezi din nou fluturasi in stomac.Incercati sa faceti lucruri noi, de exemplu eu si prietenul meu obisnuim sa gatim impreuna,sa mergem la shopping,sa ne plimbam prin oras fara vreo destinatie,sau sa ne trezim devreme doar pentru a bea o cafea impreuna,doar pentru a face o plimbare de dimineata sub cerul senin.
Uneori obisnuim sa ne plimbam cand se intuneca, sa ne plimbam si sa povestim despre noi, sa ne uitam la stele,poate cum citesti tu nu ti se par nu stiu ce lucruri dar chiar sunt niste momente frumoase. Eu iti zic cam ce am trait eu si poate asa o sa iti dau vreo idee cum sa iti rezolvi problema.
Obisnuim sa mergem cu cortul, doar ca acum s-a cam racit vremea, si de fiecare data alegeam alta destinatie ca sa nu ne plictisim de aceleasi locuri.
Prietenul meu sta la tara asa ca obisnuiesc sa ma mai duc cate o zi doua acolo pe la el, o mai ajut pe mama lui in gospodarie si terce timpul.(si acolo petrecem niste momente minunate). Iesim la iarba verde, la picnic. Si poate nu iti vine sa crezi ca aceste mici chestii functioneza.dar chiar asa e.Suntem de mult timp impreuna si niciodata nu ne-am plictisit unu cu altul.Cred ca ai putea sa gasesti si tu niste chestii interesante sa faceti. Nu cred ca trebuie sa il recuceresti pentru ca evident te iubeste, trebuie doar sa ai grija sa nu se plictiseasca de tine...
Sti uneori cand deja te-ai saturat de o persoana, s-ar putea sa apara alta care sa iti trezeasca din nou acea flacara...(poate lui i s-a intamplat deja asta si de aia nu mai e interesat de tine...vezi daca nu cumva are pe alta) Spun din proprie experienta asa am patit si eu cu ceva timp in urmasad

| MihaloveApet a răspuns:

Invita-l la o cina, cu tot ce ii place lui, si asteapta-l acolo singura in lenjerie intima la masa, cu tocuri foarte inalte, asa il recuceresti, sigur va merge