| Waxyzz a întrebat:

Cum sa o fac pe prietena mea sa imi simta lipsa? Sunt cu ea de cateva luni dar nu ne-am vazut in oras nici o data, fiindca ea sta la un sat din apropiere si nu a putut, asa ca ne vedeam doar la scoala. Faza e ca ea pare cam indiferenta ca ne vedem sau nu ne vede, si la inceput ea vroia sa fie cu mine... si ea acum nu mai e ca la inceputul relatiei. adica nu mai e asa feriicita, e mai indiferenta cu mine, si mie deja imi pasa prea mult, sau cel putin arat ca imi pasa prea mult, si ea cam se joaca cu chestia asta..cum pot sa o fac sa ma pretuiasca mai mult, adica si sa imi simta lipsa mai mult, si sa ii pese la fel ca inainte? ...Sa aiba si ea initiativa.

15 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Vorbesti sincer cu ea,ii explici cum stau lucrurile,ca vrei schimbari majore de la ea,vrei sa te simti iubit si ca ii pasa de tine,de cum esti si de ceea ce faci pentru ea,pentru amandoi!
Explica-i cum sta situatia si cum vezi tu lucrurile, si daca nu intelege sau nu vrea sa faca chestii ca sa va intelegeti sincer nu mai are rost sa continui! indiferenta intr-o relatie doare foarte mult, da de inteles ca doar unu face chestii si celalalt isi bate joc! mereu vei suferi, mereu te va durea!
Comunicarea este foarte importanta intr-o relatie, asa ca pune-o si de data asta in aplicare!

| Waxyzz explică (pentru IloveME):

Crezi ca nu am incercat? degeaba... De fiecare data ori nu imi raspundea la mesaje cand vorbeam despre ori era ceva gen "ma abtin" si cand vorbeam fata in fata ea incerca sa se faca cat un purice ca sa evite subiectu...any ideas?

| IloveME a răspuns (pentru Waxyzz):

Vrei sa suferi toata viata? stiu cum e si eu am trecut prin asa ceva si doare! spune-i ca ii dai un timp, sa se gandeasca la relatia voastra si ce vrea de la tine.cand are chestia clara sa te caute.probabil sa mai existe cineva tu la oras, ea de la tara, nu ai cum sa afli sad

| Waxyzz explică (pentru IloveME):

Sa raspund sa nu se mai faca dubiilaughing, sunt cu ea, stiu unde sta, dar ai ei nu prea stiu de minethinking, am incercat s-o conving sa le zica, ea amana si zice ca o sa le zica. De indiferent am incercat sa fiu indiferent, dar nu is prea bun la asta.ea recunoaste si zice ca stie cai vina ei ca ne cam certam, dar ca eu cam incep certurile, si daca e uneori nu vorbim zile daca nu intru eu pe ea...si nu, o vizita surpriza nu-i raspunsu, nici despartire.

| Waxyzz explică (pentru Waxyzz):

AA da si dupa scoala nu ne prea putem vedea ca ea mereu scapa la aceeasi ora in timpu saptamanii si mereu are autobuz cand scapa de la ore...si rar avem si noi mai mult de 15 minute sa stam impreuna, mai mult stam cat stam in pauzele cand e scoala

| IloveME a răspuns (pentru Waxyzz):

Nu am spus despartire.eu i-am dat timp si din frica de a nu ma pierde s-a schimbat!
Nu spun ca nu mai are acele momente de indiferenta, dar le are foarte rar si cand le are isi da seama din expresia fetei mele si se schimba.
I-am dat o lectie, m-am impus si pana la urma am primit ceea ce am dorit! asta e povestea mea! acum depinde de tine si de cat iti permiti sa risti!

| mona a răspuns:

Ignor-o un timp si vezi ce reactie are...

| AndreiBox a răspuns:

Sfatul meu sincer? As putea sa ti scriu 2-3 romane aici. Nu i spune cat de mult o iubesti, nu fa indeferntul. Cauta alta cat mai poti. mai incolo are sa fie si mai greu happy. Dragoste cu forta nu se poate fratelo.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Fi indiferent, asta o va durea! chiar daca in sufletul tau ai remuscari, prefa-te ca nici tie nu-ti pasa!

| WhiteMoth a răspuns:

Ai impresia ca e indiferenta si ca nu e la fel ca la inceputul relatiei pentru ca deja s-a plictisit de tine. Parerea mea e ca nu-i nici un fel de iubire la mijloc, ci a fost doar o atractie fizica la inceput, apoi dupa ce a ea obtinut ce a vrut, si-a pierdut interesul. Ca un copil care isi roaga parintii saptamani intregi sa ii cumpere o jucarie, apoi dupa ce se joaca o zi-doua cu ea, se plictiseste si o arunca.

Deci nu prea are rost sa mai incerci. Daca nu se poate, nu se poate.

| mariumarius a răspuns:

Fii un pic mai indiferent sa vezi ce se intampla.

| 456deea a răspuns:

Spune-i ce simti! poate ca ea place pe altcineva sau poate... nu te mai place sau poate doar e trista ca nu va vedeti trimite-i mesaj cu ce simti sau la scoala zii totul

| Maria_Ana_1997_il9t a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta e foarte simplu si mereu a functionat! Prefate ca tie nu-ti pasa si fii tu indiferentul. Cand sunteti la scoala nu-i da multa atentie si baga alta lumea in seama, prefate ocupat si ca ea exista dar nu te intereseaza in momentul acela. Vei vedea ca nu se va mai comporta asa si se va schimba. Ea crede ca deja te are in pumn si ca poate face ce vrea cu tine, dar tu arata-i ca nu e asa si daca te vrea cu adevarat si ii pasa trebuie sa lupte pentru tine si sa se implice mai mult in relatia voastra.

| CristianRoth1997 a răspuns:

Prietene, primul pas este sa-i afli adresa. Apoi, o poti invita undeva (la un film, la un spectacol, fie si la o plimbare), iar restul depinde de atitudinea ta. Cu o fata, mai ales daca tine la tine, trebuie sa te porti frumos. La urma urmei, este o fiinta, nu un obiect pentru nevoile barbatilor.
Sa revenim la intrebarea ta. Niciodata nu uita ca inima unei fete n-o castigi de usor. O abordare prea evidenta ar inrautati lucrurile pentru amandoi, iar o amanare te-ar afecta mai mult pe tine. Ca sa te pretuiasca, vorbeste-i frumos, ofera-i protectie la nevoie, condu-o pana acasa (de-asta ai nevoie de adresa), mangai-o usor, mai ales cand sunteti impreuna undeva singuri. Asta garantat va merge. In acest mod, iti va simti lipsa, si va fi bucuroasa la revederea ta oricand. Sper ca ti-am fost de ajutor. Mult succes!

| deezdenis a răspuns:

Spune-i ca o iubesti fa-i niste complimente, spune-i ca uneori ii duci lipsa, fa-i un cadou ca de exemplu o ciocolata.