| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de geloziestraight face?

Răspuns Câştigător
| ciresik80 a răspuns:

Toti suntem gelosi numai ca unii isi manifesta gelozia iar altii o ascund, incearca s-o ascunzi pentru ca nu vei putea scapa de ea.

4 răspunsuri:
| Christos a răspuns:

Gelozia e o boala, mai mult sau mai putin grava. Totul provine din psihicul tau.Ar trebui sa consulti un psiholog. Nu exista tratament medicamentos(nu e o boala in sine, e mai degraba un simptom al unei degenerescente neuronale in aria corticala ce implica emotiile sexuale) Nu e de glumit cu chestia asta. Succes!

| covaci101 a răspuns:

Scuze că îţi spun direct, dar gelozia este arma prostului! laughing
N-ai nici un motiv să fii geloasă pe cineva, cu atat mai mult ca fată!

| passenger a răspuns:

Razbunarea e arma prostului, dar prost e cine nu se razbuna laughing

| Elena199 a răspuns:

Nu poti scapa de ea. este ca o boala care nu dispare niciodata. nu cred ca iti trebuie un raspuns mai concret... desi cu putina vointa si indiferenta ai putea sa te simti mai bine, daca nu mai cauti informatii despre el, daca nu il urmaresti si nu te interesezi de ce face el poti spune ca ai facut primul pas spre al uita happy