| vladcgo a întrebat:

Cum să știu dacă atunci ejaculez am spermă sau lichid preejaculator? Am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lichidul preejaculator are consistenta aproape lichida, fiind fluida si transparenta si foarte putina cantitativ, a carei eliminare din uretra se produce insesizabil, abia perceptibil dar continu pe perioada cat penisul este in stare de erectie. In comparatie cu lichidul preejaculator, sperma prezinta o consistenta vascoasa, gelatinoasa, aderenta, lipicioasa, putand avea culoarea complet alba, ori cu nuanta gri-cenusie. Sperma este produsa intr-o cantitate destul de mare de circa 3-4 ml/cm3 si este eliminata din uretra in mod brusc, eruptiv sub forma a 4-5 jeturi pe parcursul a doar cateva secunde. big grin

| vladcgo explică (pentru corbulalbrosu):

? mersi, acum știu că am sperma

| vladcgo explică (pentru corbulalbrosu):

happy

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cand iese lichidul preejaculator nu simti, iese asa cum ies ultimile picaturi de urina dupa ce urinezi. Chiar se aseamana la culoare, atat doar ca urina are vascozitatea apei, lichidul este putin mai vascos (lipicios).
Cand elimini sperma, o simti ca o descarcare, ca ceva deosebit de placut, ti se crispeaza parti ale corpului. Si este in cantitate mare, fiind eliminata in jeturi (4-7) improscata din penis.

| anonimus578 a răspuns:

Sperma e albă, iar lichidul preejaculator este transparent.