| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa te retii de masturbare?(sa nu faci acest lucru). Sfaturi pentru baieti si fete. Ce parere aveti de tot acest lucru?
Va rog seriozitate!

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Cum sa te abti, adica sa te invoci de la palceri? Alti spun ca nu e bine, dar de ce? cui i faci rau cu asta? zdrobesti vreo inima? te descurci singur, nu te vede nimeni, dar cea mai buna idee este, sa-ti faci rost de o, un partener(a)

| MiK3L a răspuns:

Trebuie doar sa VREI!

| BăiatInteligent a răspuns:

Pai una sa vrei, dar dorinta oricum e mai puternica, si mai ales daca nu ai partener...

| scoobyd00 a răspuns:

In locuiesti masturbarea cu sexul. E mai placut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai Doru nu te satisface sau celaughing, oricum.
Trebuie sa gasesti diferite activitati pe care sa le practici in loc sa te masturbezi si la baie in cada chiar daca ti'e pofta datu 2 palme si trage apa pe nas ca o sa iti treaca dorintalaughing la fel si pentru baieti.

| RetardedRacoons a răspuns:

Iti gasesti o ocupatie interesanta care sa-ti distraga atentia, acu intrebarea e de ce dracu ai vrea sa te opresti, e bine e sanatos si cel mai important nu te rupe la buzunar.

| catalinaioana a răspuns:

Ia-ti o/un prieten(a).sau daca ai deja, este o problema de comportament...lasa-te, nu e estetic!