| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa treci peste o despartire foarte dureroasa (((

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi înainte, orice sfârșit anunță un nou început, este o lecție de viață care să ții cont de ea.
Fruntea sus!
Pa, pa.

| Jeremy1 a răspuns:

Inghetata si alcool.

| ovidius a răspuns:

Întotdeauna beau o bere şi o ţin tot aşa până îmi trece.

| wolder a răspuns:

Cu ciocolata happy
te uiti la filme, iesi cu prietenii, citesti, faci orice sa ocupi timpul si sa uiti nu stai si plangi...

| JoeTPU a răspuns:

Nu te mai gandi la el. happy

| winer98 a răspuns:

Nu te mai uiti la fotografii cu el ea

| SelenaMe a răspuns:

Unele persoane isi gasesc pe altcineva cu care sa fie

| ILoveWeekends a răspuns:

Dupa despartire nu incepe sa te gandesti la momentele frumoase pe care le-ati trait, gandeste-te mai mult la alea triste :cand v-ati certat, cand te-a lasat balta etc. Zi intruna ca nu merita sa plangi pentru cineva care ti-a facut acele lucruri teribile. Scrie pe o foaie tot ce nu ti-a convenit in relatie, pastreaz-o vreo 2 zile dupa care arunc-o la gunoi. Incepe sa te uiti la filme de comedie,actiune si aventura, in niciun caz romantice, caci astea te vor face sa te gandesti la el/ea si vei regreta. Iesi cu prietenii, mergeti undeva unde nu prea ajungeti, faceti ceva iesit din comun (nu uita ca sunt limite). Vorbeste la telefon cu cineva de incredere si plangete de fosta relatie.Iti va fi bine sa vorbesti cu cineva, dupa care schimba subiectul.
Sper sa iti treaca. bafta!

| m97 a răspuns:

Incearca sa te apropii de un alt baiat. Povesteste-i prin ce ai trecut si poate o sa aveti si o relatie. Cui pe cui se scoatewinking

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Pai,te va ajuta timpul. Nu in cazul tuturor, din pacate.
Eu stau dupa un baiat de 5 ani si nu mi-a trecut. Scuze pentru ultima fraza.laughing

| toinfinityandbeyond a răspuns:

Ar trebui sa iti faci un nou hobby. Si sa iti petreci mai mult timp cu persoane cu aceleasi interese ca si tine. Ar fi okey daca ai cunoaste si persoane noi! Poti sa te apuci de un sport..sau sa canti la un instrument. Depinde ce iti place tie sa facihappy Stiu ca nu o sa te ajute acum dar mai incolo o sa vezi ca am dreptate: scrie pe o foaie avantajele si dezavantajele acelei relatii. Daca v-ati despartit inseamna ca pur si simplu nu a fost ceva in regula intre voi 2! Imagineaza.ti ca esti cu altcineva si faci toate lucrurile care iti plac.Inventeaza aceea persoana cum iti place tielaughing E o chestie amuzanta... poti sa iti imaginezi intamplari chiar si cand asculti muzica.Da un efect mai dramaticlaughing sper ca te-am ajutat!