Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum treci peste o despartire dureroasa?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te „pansezi" si in timp se vindeca.

| Violleta2022 a răspuns:

Focusandu-te pe munca, pe invatat, pe orice iti tine mintea si mainile ocupate tot timpul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cautand alt partener

| Miruna333 a răspuns:

Terapie. Ii dai timpului timp. Totul se reface in timp.

| AdioTPU a răspuns:

Sunt întregi articole pe Google și clipuri pe YouTube despre asta. Search it.

| 199onur7 a răspuns:

Ne xistă leac si nimic sa poată sa înlocuiască inima ce o iubești cu Adevărat da cu Adevărat niciodată nimeni in viața asta nu poate inlocui ce iubește cu Adevărat da cu Adevărat mai mult decât viata ta si oricine pe lumea asta Multi spun du-te cu alta si daca te duci cu alta ce? Ce se întâmplă? Ce o sa se întâmplă? O sa vio trageți si atâta nimic altceva nu se întâmplă absolut nimic altceca nu se întâmplă când decat te duci sate culci cu in străin ca sa uiți ce ma pe inima care o iubești cu Adevărat da cu Adevărat pentru asta te duci sa te culci cu altcineva? -_- deja mise face scârbă rau si milă cand vad atâta prostie pe lumea asta săte duci săte culci cu un străin nu faci decât sa înșeli nu sa uiți inima pe care o iubești cu Adevărat da cu Adevărat. Sa vina unul in fata mea in fata mea sa-mi zica ba eu am înșelat sa uit pai ma pun pe jos de râs cum ma cum sa spui ca team înșelat ca sate uit ce dracu ma este asta cum ma sa ai curajul sa spui asta sa vi cu asa ba prostie in fata mea sa spui team inselat sate uit )))))

| 199onur7 a răspuns:

Daca iubești cu Adevărat da cu Adevărat nu poți uita nu poți inlocui nu poți înșela nu poți avea ochi pentru altcineva nu poți sa privești alți ochi alt zambet sa asculți alta vocea cu aceași inima nu există asa ceva si daca te înșeală tot ai sa iubești inima aia cu Adevărat da cu Adevărat mulți o sa zica ba esti prost fraier nu frate nu-i asa vezi nu-i asa deloc daca chiar iubești cu Adevărat da cu Adevărat pai iubești cu Adevărat da cu Adevărat.

| 199onur7 a răspuns:

Nu există leac si nici nimic ce ar putea vindeca o inima... ori rămâi cu ia așa ori lupti cu ia așa si nici astea nu sunt soluția măcar

| Fonk a răspuns:

Cam lipsește o parte din tine, cauți altul și îți vei reveni.

| Namun a răspuns:

Bună!

Lasă timpului timp!
Încep prin a-ți spune asta pentru că și eu la rândul meu am primit acest sfat de la cineva.
Orice despărțire e dureroasă! Crede-mă vei trece peste. Peste ceva timp vei privi în urma și te vei întreba ce a fost... Vei avea vagi amintiri cu persoana respectivă.

În primul rând tu trebuie să te pui pe primul loc! Subliniez primul loc! Să stai în casa în pat cu niște șervețele lângă tine nu rezolva nimic.
Lasă telefonul, rețelele de socializare, totul!
Ieși în aer liber. Undeva unde să nu ai amintiri cu persoana respectivă! Țin minte că eu personal în perioada mea de tristețe am început să cutreier munții făceam poze și încercam să mă bucur cât mai mult de viață.

Cel mai greu e să ștergi definitiv orice lucru ce te leagă de persoana respectivă!
Curaj e greu dar nu imposibil.
Blochează persoana peste tot, nr ei de telefon, adrese de Facebook, insta etc. Absolut tot! Nu omite nimic. Gândește-te la sănătatea ta mintală emoțională! O poți face!
Nu mai lăsa persoana să te contacteze și tu abține-te să o faci la rândul tău!
Știu că e al naibii de greu.
Fă sport, lucrează la alimentație scrieți gândurile care te macină cel mai tare fă un jurnal, citește, fă orice alte activități care să te țină ocupată și să nu îți amintească de persoana respectiva.
Lucrează doar la tine la propria persoana.
Într-o zi va străluci soarele și pe strada ta! Crede-mă ai răbdare, folosește timpul ăsta pentru tine, iar viața te va surprinde într-un mod plăcut când nici nu te aștepți.
Cineva îmi spunea că în orice lucru rău e de fapt un bine imens ce te călește. Și așa este. Până la urmă și diamantele se fac sub presiune nu?
Zâmbește, bucură-te de viață căci nu e sfârșitul la nimic!
Sunt sigură că în viitor vei întâlni un om de 100 de ori mai bun decât cel după care tânjești acum.
Așa a fost și în cazul meu...

Numai bine, multă sănătate! Meriți tot ce e mai bun, nu te uita în urmă și nu uita ce persoană minunată ești!

| netisandubestcosplay a răspuns:

Iti iei golf 4