| Delocimportant a întrebat:

Cum se exlica faptul ca, in decurs de cateva minute, o femeie poate avea 2-3-4 orgasme consecutive? Adica nu simte oboseala la fel cum simte un barbat, nu se simte fara vlaga dupa fiecare orgasm?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Asa e ea construita, si daca sexul bun si sincer, afectuos, ea se incarca energetic cu fiecare numar. dar la un moment dat, si ea oboseste si trebuie sa se opreasca si sa doarma.
Si maine e o zi! Ce-i prea mult strica, sau, "Mai rarut ca-i mai dragut"

| RAY a răspuns:

Barbatul oboseste din cauza efortului fizic,penetreaza acel vagin, pulsul creste, apare oboseala plus ca dupa orgasm se elibereaza un hormon cel al somnului, dar daca te injectezi cu heroina nu simti oboseala, femeile pur simplu simt placerea mai mult timp decat barbat dar si ea se va simti obosita din cauza acelui hormon care se elibereaza dupa orgasm, nu uita de orgasme prin imaginatie si ele elibereaza acel hormon desi acel individ nu face nimic fizic

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

Dacă iau cocaina Da, heroina sedeaza, nu stimulează creierul.

| RAY a răspuns (pentru Donsavas):

Pai eliberarea dopaminei, serotinei nu stimuleaza creierul?

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

Heroina sedeaza prin eliberarea endorfinelor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Explicatia privind capacitatea anumitor femei sa experimenteze, orgasme multiple, in cascada, este o caracteristica de natura fiziologica, care i-a fost transmisa femeii respective genetic.
https://www.unica.ro/relatii/ce-simti-cand-ai-orgasm-multiplu-12274

| Sofer a răspuns:

Mare armăsar e acel om sa reușească sa aducă femeia la asa orgasme.

| alina2k18 a răspuns:

Ori e multiorgasmica ori parteneru are portofelu plinwinking si nah... laughing))))) trebuie niste teatruwinking sa se simta si el barbat laughing)

| cipriancip89 a răspuns:

Dupa fiecare ejaculare barbatul intra in perioada refractara. Dupa 10 min, 15 min, 25 min, o ora sau dupa o zi etc, in functie de libidoul barbatului, poate incepe un alt act sexual. Asa lucreaza corpul unui barbat din punct de vedere sexual dupa fiecare orgasm.