| anonim_4396 a întrebat:

Cum se vede la burta daca esti insarcinata, cum este? In cat timp se observa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sarcina se vede in medie cam din saptamana 20-22, putin mai repede la femeile cu solduri inguste si/sau cu musculatura abdominala slaba si mai tarziu la femeile mai late in solduri.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de fizicul persoanei: de obicei, la femeile subtirele sarcina se poate observa deja chiar si in luna a 2-a, dar sunt cazuri (mai ales la femeile mai voluptoase) cand nu se observa sarcina nici pana la momentul nasterii, nici chiar de membrii familiei.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de fizicul persoanei: de obicei, la femeile subtirele sarcina se poate observa deja chiar si in luna a 2-a, dar sunt cazuri (mai ales la femeile mai voluptoase) cand nu se observa sarcina nici pana la momentul nasterii, nici chiar de membrii familiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In2 luni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Burta se cunoaste cam la 3 luni si e imposibil sa nu ai nici un sintom primul lucru de care ati dai seama este antarzierea menstruatiei si daca ati doresti un copil e un lucru frumos sa simti cum misca e ceva nemaipomenit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se vede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 saptamani si deja se obsearva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de organismul si de fizicul fiecarei persoane!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3 luni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a intarziat cicul trebuie sa imi vina la 1 mai si acum suntem in 7 si inca nu mi-a venit, oare oi fi insarcinata? Ma apas pe burtica si se simnte ceva tare, imi ziceti si mie daca poate fi un semn?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibil ca testul sa nu iti dea un raspuns corect?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt in 4 luni si se vede foarte tare

| daniela_5151 a răspuns:

Eu sunt gravida in 4 luni si de abia mi se vede burtica...