| DOGinthecartie a întrebat:

Cum stiu daca un baiat ma place?
si vreau mai detaliat. apropo el e zodia gemeni.

Răspuns Câştigător
| unknøwn a răspuns:

N-ai cum să-ţi dai seama.
Crede-mă.
Cu fiecare fată se comportă diferit gemenii ăştia.
Azi se comportă cu o fată ca şi cum n-ar exista, chiar dacă inima lui bate de 150 de ori pe minut când o vede, mâine poate s-o bage în seamă, poimâine iar nici n-o salută...
Ideea e că dacă îi laşi impresia că are vreo şansă şi te place...şi îl împingi un pic de la spate, te rezolvă. Da altfel nu. Nu le place monotonia şi urăsc să facă totul într-o interacţiune cu femeile. Nu de alta dar e mai convenabil să nu piardă timp cu 1 fată să obţină ceva. Pentru că în timpul ăsta cunoaşte încă 3 fete mult mai deschise şi mai receptive.
În concluzie: nu-ţi dai seama. Doar dacă vrea el să-ţi dai seama.

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Recomand acest site, eu m-am regasit in aproape tot ce zice in ceea ce priveste zodia mea.
ai mai jos mai multe categorii care te intereseaza.

http://www.horoscopurania.ro/horoscop-gemeni

in orice caz, din cate stiu eu, avand in vedere ca gemenii sunt mai libertini si se plictisesc repede, il poti supune unui test daca ai ajuns sa iesi cu el.
puteti face un joc, fiecare alege pentru celalalt un potential partener, dintr-un local, dati numere de contact, d-astea.
daca devine gelos in timp ce tu sa zicem ca esti in procesul de a-l cunoaste pe cel pe care el l-a ales, (nu poti face asta, il poti minti, sa vezi reactiile), daca pune mereu intrebari legat de el, daca vrea sa iesiti mai des, atunci te place si vrea mai mult.
eu am dat doar un exemplu, nu zic ca numai cu gemenii poti face asta.
testele sunt fun fun fun!

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa te asiguri ca te place pentr-u ceea ce esti si nu sa obtina ceva de la tine si atat.Acum sunt multe de spus :Te suna, vrea sa vada ce faci, iti zambeste, iti vb frumos, te invita in Oras, sta mai tot timpu in preajma ta.Acum daca vb cu tine ore in sir la tel e clar ca simte ceva pentr-u tine si ar fi oki sa ai dai un raspuns.

| drogh a răspuns:

De obicei baietii in zodia gemeni sunt foarte comunicativi,sensibili,energici dar uneori inchisi. Deci, cred ca singurele semne pe care ai putea sa le vezi sunt cele indirecte. Ce vreau sa spun prin asta? Adica daca iti face cu ochiul, daca pune privirea mai mult pe tine si nu si-o ia, daca incearca sa se bage in seama cu tine cu orice subiect, daca iti zambeste palid sau din toata inima, daca iti face unele glume care poate tu le consideri proaste, daca se da prietenos pe langa tine pentru a-ti oferi niste 'alerte', etc.

| Veromi321 a răspuns:

Daca se uita la tine si in ochii tai, daca iti zambeste, daca iti spune sau face lucruri dragute, daca te cauta, daca te suna si iti spune ca ii este dor de tine sau ca ii lipsesti, daca il intereseaza ce-i spui tu si te asculta, etc.

| Sorinacio a răspuns:

Daca se arata interesat de tine, glumeste, te tachineaza, atunci te place.

| Maria14 a răspuns:

Barbatul gemeni atunci cand place pe cineva ii arata acest lucru..sau cel putin incearca.Trebuie si ca fata sa stie sa recunoasca semnele date de acesta.In general ei fac glume in preajma ei, o fac sa se distreze sa rada iar apoi cand sunteti intr-o relatie te va considera printesa din basmul lui.Ideea e ca nu trebuie sa faci greseala de a vorbi despre viitor si despre o relatie.Are nevoie sa stie ca e liber oricand chiar daca in mintea lui esti doar tu si are margini vrea sa simta ca tu ii oferi libertatea aceea de e pleca in orice moment doreste, normal fara ca apoi tu sa il accepti inapoi prea usor.Depinde foarte mult si de ascendent. Daca l-ai putea afla sa mi-l spui ar fi perfect..sau sa imi spui data si ora nasterii.