| aditzy:) a întrebat:

Cum te simti cand te indragostesti pentru prima data in viata ta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ff frumos:X:X am 13 ani si sunt indragostita de un baiat de 2 ani... suntem doar prieteni... lui ii place de colega mea de clasa... de mult timp... e o ff buna prietena a mea... m-ar soca faptul ca sar pune impreuna... am fost cu el 1 saptamana nu ne-am inteles asa... in clasa nu vorbeam... nu ne-am intalnit nikiodata... stiu sigur el nu tine la mine... dar eu il iubesc. in ultima vreme am inceput sa mai vorbim la scoala... 1 data pe saptamana...sad imi pare raw... deocamdata colega mea nu ii da importanta... as vrea sa fiu din nou q el... da sa ma iubeasca si el asa cum il iubesc eusad la ziua mea a vrut sa ne sarutam dar daca nu eram impreuna nu avea nici un rost... dupa aceea mia parut raw... in curnad o sa fie ziua mea... o sa il invit si pe el... acum sa vedem... pe zi ce trece il iubesc tot mai multsad dar el nu ma iubeste... pot sa zic ca nici prieteni nu suntem... doar colegi... pe mess ma inteleg bine cu el... vb si cate 3 ore cu el... dar degeaba... daca in fata nimic... e prima mea iubire:X si il iubek fff mult.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu se poate descrie in cuvinte sentimentul, e ceva minunat, e ca mirosul de primavara, miros de trandafir...simti mii de fluturasi in stomac, esti mereu cu capul in nori, zambesti fara motive, parca esti in deliriu...frumos sentiment...

Răspuns utilizator avertizat
| amoremioX a răspuns:

Cand exista atata IUBIRE... accepti totul, te umilesti si mergi mai departe. Fiecare zi e o speranta ca va ramane al tau pentru. totdeauna... Uneori este greu sa-ti dai seama cand te-ai indragostit, mai ales daca este prima data.

Iata in continuare 12 lucruri pe care le vei simti daca te indragostesti, sau pentru a-ti da seama cand altcineva se indragosteste de tine.
. Ati ramas impreuna atat in vremuri bune cat si in cele mai grele
2. Lucrurile dragute sunt facute numai pentru ca va fac pe amandoi sa va simtiti bine
3. Nici unul din voi nu face sacrificii, numai compromisuri
4. Partenerul ti-a impartasit sentimentele lui, iar tu simti la fel.

Semne ca te-ai indragostit (2)

5. Afectiunea pentru partenerul tau te face sa te simti bine si speciala.
6. Cand va certati, de obicei va impacati dupa numai cateva ore si sunteti de acord ca nimic nu este mai important decat exprimarea adevaratelor sentimente, chiar daca acest lucru provoaca un conflict
7. Poti fi tu insati alaturi de partenerul tau, mai mult decat alaturi de alti oameni.
. Te gandesti tot timpul la el
9. Iti trec tot felul de idei romantice prin minte
10. Ciudateniile parteneruli tau ti se par amuzante

Sene ca te-ai indragostit (4)

11. Iti place sa-ti petreci timpul cu el
12. Incepi sa te gandesti la un viitor impreuna.

Semnele dragostei la un barbat

1. Unul din semnele subtile de indragostire ale unui barbat este nevoia de conexiune. Atunci cand sentimentele unui barbat trec de la simpatie la dragoste el incepe sa tanjeasca dupa mai mult timp cu partenera.

2. Un alt semn al faptului ca s-a indragostit este ca isi doreste sa experimenteze lucruri noi cu tine.

3. Poti de asemenea sa-ti dai seama cand un barbat se simte mai atasat emotional de o femeie daca cheltuie bani cu ea. Este totusi ceva mai greu de descifrat atunci cand partenerul tau este generos de la natura. Cu toate astea, daca esti cu un barbat care se plange constant ca nu are suficient de multi bani si asteapta adesea ca tu sa platesti atunci nu valoareaza mai nimic.

| yellowalien a răspuns:

Plutesti laughing si nu te poti concentra la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoastea e un cuvant special simti ca esti in al 9 lea cer.Ai vrea sa stea langa tine mereu si sa nu mai plece parca orele trec ca si secundele si nimic nu iti poate intelege fericire. Daca noi nu am mai fii asa materialisti si am lasa ca drogstea sa puna stapanire pe noi cared ca am fii cel mai fericit popor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta Punct -te ador love struck e geniala melodia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 12 ani, si sunt indragostita de un baiat, tot de 12. Ani la prima noastra intalnire, ne-am indragostit, unu de cellalt si de atunci mereu sim ceva special pentru el, mereu avem pasiunea noastra impreuna.