| anonim_4396 a întrebat:

Cum treceti peste o relatie in care ati avut sentimente profunde? Cum as putea sa trec peste o despartire(prima mea iubire din toate punctele de vedere)? Am incercat sa fie bine, am discutat dar nu se mai poate face nimic.De ce ne-am despartit? Recunosc ca sunt geloasa dar e normal. L-am iubit din tot sufletul meu si il voi iubi mereu. I-am explicat ce fel de persoana sunt si cum gandesc dar el nu m-a inteles.Maine am fi facut 2 ani si 4 luni crying Mereu am considerat ca nu m-a iubit nici pe jumatate cat l-am iubit eu, poate si de asta am fost geloasa.Acum m-am hotarat, renunt la el. Daca nu-mi poate intelege gelozia alta solutie nu vad.Asa sunt eu si din moment ce nu pot sa vad unde gresesc nu pot sa ma schimb.
Cum as putea sa il uit? Era baiatul perfect, ma innebunea doar cand il vedeam, era superb si se purta frumos cu mine dar anumite lucruri nu le-a putut intelege niciodata la mine(sau poate nu a vrut). De un an relatia noastra nu merge si nu cred ca ar mai trebui sa continuam, dar el nu vrea sa ne despartim, spune ca daca ar fi cu alta fata s-ar gandi la mine pentru ca ma iubeste.Am decis sa nu-i mai raspund la telefon.La mine acasa nu are cum sa vina(suntem din orase diferite).
Credeti ca am procedat bine?

4 răspunsuri:
| Andra_3863 a răspuns:

NU! Cum sa te desparti de el dupa 2 ani si 4 luni? Nu gandesti un pic? Daca esti geloasa,esti pentru ca iti pasa. Dar trebuie sa te gandesti ca daca el nu este gelos,este pentru ca nu ii dai motive. Nici el nu iti da? Deci,de ce sa faci asta?
Si eu sunt geloasa, poate si eu sunt prea mult. Adica,cine mai face crize de nervi pe strada ca prietenul si-a aprins tigarea de la o fata?laughing Eu,normal.laughingsi dupa ii zic "Si nu, nu sunt geloasa! angry" si el "da, sigur.laughing asa ziceam si eu...laughing bleaga mica ce esti.laughing"
dar eu fac asa pentru ca e mai mare decat mine cu 4 ani,si e teama de a nu ma parasi pentru alta mai mare,mai matura,mai dezvoltata,mai stiu eu ce.laughing Superioara mie,pe romaneste.
Dar nu asi putea vreodata sa ma gandesc sa ma despart de el pentru ca imi reproseaza ca sunt geloasa. Incerc eu sa mai maschez ceea ce simt. Normal,ma vede ca sunt mai botoasa si ma intreaba "ce`ai nebunel? Iar faci spume pe ascuns?laughing" Dar mai razand,mai plangand, m`a schimbat enorm.
Si cum spuneam, nu se merita sa te desparti de el.Mai ales dupa 2 ani si ceva...:*

| adelle23 a răspuns:

Off.cum ati fost impreuna? la distanta? asta prima intrebare. A doua intrebare : nu inteleg ce lucruri nu a putut intelege la tine de ati ajuns la concluzia asta desi amandoi nu vreti sa va despartiti? Gelozia este buna intr-o oarecare masura... offf. discuta cu el, si hotarati-va s-o luati de la capat. daca timpul este rabdator, nu o sa va lase departe. succes :*

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

Ptr adelle23 Da am fost impreuna la distanta dar ne vedeam uneori la o 2 saptamani alteori la o luna

| Ghitza_1735 a răspuns:

Daca l-ai iubi atat de mult precum zici, te-ai fi schimbat pentru el. Daca tot consideri ca relatia voastra nu are nici o shansa si vreai sa-l uiti, incearca sa te indragostesti de alt baiat. Stiu, e foarte greu, dar totusi e posibilwinking Bafta multa!