| ჯpLaNe a întrebat:

Cum vindec durerea din suflet dupa un refuz al persoanei iubite?
crying

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să-i mulțumești că a fost corectă cu tine, nu și-a bătut joc!
Pa, pa.

| mihaelaa18 a răspuns:

Trebuie sa fi tare si puternic in aceste momente.Sa te gandesti ca nu a fost sa fie si sa incerci sa te resemnezi si sa mergi usor mai departe chiar daca doare.
Capul sus, fi optimist, spera si nu te batut nici o clipa, intr-un final vei reusi sa te vindeci.
Timpul vindeca orice rana, insa este nevoie doar de rabdare.
Bafta si ai grija de tinehappy

| DenisaMetal a răspuns:

Realitatea e dura, si din pacate durerea este cel mai greu de vindecat pentru ca traim in zile grele si nu mai exista prietenie adevarata.

| AndyDeiu a răspuns:

Scoti sufletul il pui pe o tava il cosi la loc. daca partenerul a lasat loc. laughing Muti amintirile intr-o arhiva le pui in dosare happy rolling on the floor N-ai ce face.

| PisSsy a răspuns:

Nu o poti vindeca, din pacate, trebuie sa astepti ca timpul sa treaca. si sa incerci sa te gandesti mai putin la respectiv/a/ul, sau sa te atasezi de altcineva dar sa nu fiti impreuna! pentru ca daca el/ea se indragosteste... tot mai mult de tine. vei ranii si tu la randul tau. Sper ca te-am ajutat happy

| AlinaAndreea21 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru pierderea suferita, stim cu totii cum e, de aceea iti si spun din experienta, ca totul va fi bine! Cu timpul vei uita, si vei gasi pe cineva, care te va merita! Fiecare lucru se intampla cu un motiv.

| Shammal a răspuns:

Iti recomand sa te uiti peste cartea asta don miguel ruiz - arta de a iubi
atunci cand vei intelege ce ti-a provocat acea durere (ce gand), durerea va disparea de la sine; vei percepe diferit iubirea

| raluca0306 a răspuns:

Incearca sa uiti, sa nu te mai gandesti la acea persoana chiar daca poate e tot ce iti doresti. Gandeste-te ca cineva unde-va te asteapta si te va iubi.Pentru fiecare exista cineva.Inca o data, viata nu e roz, primesti multe refuzuri si accepte! numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Fii bărbat şi tu,ce friguri!
Nu se termină lumea acum,oho să fi tu sănătos,alţii au alte probleme mult mai grave cum ai tu,suferă de cancer,nu se pot deplasa,au rămas fără servici, problema ta îi vax-albina pe lângă ce au alţii.
Timpul le rezolvă pe toate.
Hai, capul sus, nu te mai plânge atât, că nu mori acu!
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Fruntea sus! timpul vindeca toate ranile! evita sa te mai gandesti la persoana respectiva! iti vei gasi si tu perechea la un moment dat, dragoste cu forta nu se poate!

| AndreeaIII a răspuns:

Durerea nu va pleca pana cand nu vei intalni pe altcineva, de abia atunci vei uita de acea persoana, zic din propia experientalaughing

| IepurasPerfect a răspuns:

Nu se prea poate asa usor. asta dispare in timp

| AnnaaaIsHere a răspuns:

Salutare! Nu trebuie să te simți rău! Gândește-te că dacă „perfecțiunea" nu vine astăzi,sigur vine mâine! Nu trebuie să suferi! Ai încredere în tine,nu o să rămâi necăsătorit/ă toată viața! Privește calm situația, refugiază-te în muzică, desen, fotografie, o activitate care să te facă să uiți de orice durere sentimentală!happy

| Blake005 a răspuns:

Fruntea sus si gandeste pozitiv.

| mistero a răspuns:

Te duci in bucatarie iei un cutit, iti tai cucul si dupa nu o sa mai simti nimic pentru cineva!