| aly_4607 a întrebat:

Ati ierta orice persoanei iubite doar sa o stiti alaturi?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sigur Nu!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cu siguranta da. Trebuie sa ne iertam si dusmanul, dar pe cel care reprezinta iubirea vietii noastre. Iertarea este parte din iubire. Lipsa ei inseamna insuficienta dragostei. Mark Twain afirma: "Iertarea este mireasma pe care violeta o lasa pe calcaiul care a strivit-o". Cu o singura conditie, insa: greseala sa nu se repete.

| Victoria a răspuns:

Nu. Daca ii ierti pana si violente fizice nu mai e iubire, ci obsesie. Pamantul nu va inceta sa se invarta daca te desparti de iubit.

| georgiana a răspuns:

Http://www.eva.ro/......-9839.html
Nu accept orice, toate in limita bunului simt.

| Andreeagen a răspuns:

Nu.Si cunosti proverbu poti ierta dar nu poti uita.
In viata trebuie sa faci compromisuri si sunt dispusa sa fac dar nu in orice situatie.

| aisha01eu a răspuns:

Nu, nu i-as ierta orice. Sunt multi baieti pe pamant!

| dannny a răspuns:

Nu tot...doar ce se poate, dar cum a zis si andreea: poti ierta dar nu poti uita...

| *LiGht* a răspuns:

Sa ierti? acesta este un pas foarte mare, sa poti sa ierti atunci cind te tradeaza, te jigneshte, te face sa suferi? dar daca se mai repeta? pai atunci cred ca nu voi mai avea puteri sa indur din nou totul, Dar asta, ca viata e prea schimbatoare, noi suntem prea schimbatori, caci nu stii ce va fi miine, dar noi zicem ce va fi peste un an, oricum, iertarea are mai multe intelesuri, depinde de felul omului de a fi, uneori mai bine sufar decit sa traiesc durerile inca o data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de mine! Cum poti spune asa ceva? Pai singura parere care si-o face despre mine dupa acea este una de papa lapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.nu orice.