| Anonim445zzz a întrebat:

Cunosc o fata care e mai mare ca mine cu 1 an, si imi place de ea! (eu am 16 ea; are 17)
E o fata foarte calma, linistita si frumoasa...Fiind genul meu de fata
Cum fac sa o cuceresc, sa ii place de mine?
I-am spus multe calitati si dupa ce am vorbit mai mult timp am intrebat-o daca ar vrea sa fim impreuna.
Ea mi-a raspuns ca timpul va decide...
M-a lasat fara cuvinte! Ce sa ii mai spun?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Inca nu e convinsa de calitatile enumerate de tine,vrea sa vada si fapte,nu numai vorbe.
Si daca ti-a spus ca timpul va decide,spune-i ca,uite,ai facut cerere la timp si ti-a aprobat-o,el zice ca ati putea incerca!
Cu o cerere reala in mana,scrisa de tine (stimate timp,subsemnatul cutare, solicit decizia ta cu privire la bla, bla), oficial si cu figura cea mai serioasa.
Daca tot nu iti spune, e un refuz clar.
Dar incearca aceasta mica stratagema, poate...
Bafta!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Adica ea ti-a oferit aceasta sansa dupa ce ...mai cresti. Stii foarte bine ca orice fata normala la cap, la aceasta varsta, nu prefera baietii mai mici. La batranete, este total invers!

| brunetelu a răspuns:

Las-o sa vrea ea sa fie a ta