| LeeJiEun a întrebat:

Curant m-am despartit de fostul iubit. Nu ma baga in seama si ma evita mereu. Acum insa ma priveste, ma saluta si imi zambeste.
Oare. sentimentele ce erau inainte.pot reveni? sad

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este ceva, daca te multumesti doar cu ceva, daca insa vrei altceva, ma tem ca acest altceva este de domeniul trecutului.

| Zenithf a răspuns:

PS Se poate totusi ca acest ceva sa fie mai mult. Sunteti diferiti acum, ati trecut prin experiente care v-au mai maturizat, va intelegeti mai bine pe voi si unul pe celalat, stiti mai bine ce asteptati.
Poate ce a fost inainte a fost doar apa de ploaie, si ce va fi de acum incolo sa fie the real deal? Numai voi doi puteti sti asta.

| ZORRA a răspuns:

Nu ai de unde sa stii. acum depinde cat timp ati fost impreuna si cat timp a trecut de cand v-ati despartit.
eu am fost in aceeasi situatie. eu am fost cu el la inceput 2- 3 luni ne-am despartit. si ne-am impacat la 3 luni de la despartire. si acum avem 4 ani :X sentimentele au ramas aceleasi dar. odata ce e un nod se poate desface oricand... eu si acum cred ca daca nu ne desparteam atunci nu mai era "dar"

| neutrino a răspuns:

Nu, odata ce fluturasii au zburat nu se mai intorc inapoi, dar el este totusi un baiat politicos.

| SkyPilot a răspuns:

Eu as crede ca el a trecut peste despartire. Nu te mai gandi la sentimente, daca v-ati despartit, rareori va fi mai bine dupa.

Răspuns utilizator avertizat
| grab a răspuns:

Mai incercati o data daca tu inca te simti atrasa de el happy succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"de curand" nu "curand". Sau poate ai distorsionat tu spatiul si timpul din moment ce iti permiti sa vorbesti la viitor despre lucruri din trecut. Poate fostul tau prieten s-a despartit de tine in speranta ca astfel vei avea mai mult timp sa treci pe la scoala.

| LeeJiEun explică (pentru anonim_4396):

Bine,genius. Omul mai poate gresii uneori.winking

| AmaToaRea a răspuns:

Probabil a trecut peste despartire si vrea sa fiti amici

| PrettyLiar94 a răspuns:

Nuuu! Cred ca din moment ce v ati despartit, nimic nu va mai fi la fep

| PrettyLiar94 a răspuns:

La fel*. asa ca treci peste si uita l. Nu iti mai face sperante

| DewLoWoofy a răspuns:

Cred ca inca tine la tine daca zici ca iti zambeste. Si cum te evita daca erati impreuna? Oricum depinde si de cat timp ati fost impreuna si asa. Poate daca ati fost putinn, nu aveti ce regreta asa mult. Ai grija, puup si bafta :*

| MariAndreeaMaria a răspuns:

Stiu cum e, da, pot reveni, doar ca motivul despartirii poare sa reapara si el dupa o anumita perioada de timp. happy

| MariAndreeaMaria a răspuns:

Sanse de 50, 50 happy