| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai candidoza genitala, e posibil sa ia si partenerul daca iti face sex oral?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în acel caz, este posibil ca partenerul să facă candidoză bucală sad

Pe care, apoi, ţi-o transmite şi ţie în momentul în care vă sărutaţi!
După care tu i-o transmiţi lui în momentul în care îi faci sex oral & se va alege şi cu o candidoză genitală...

Este un "minunat" cerc vicios laughing

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Da, boala ta genitala se transfera in cavitatea lui bucala.In cazul sexului oral este recomantat ca organele genitale ale ambilor parteneri sa fie perfect curate si verificate prin analize medicale.

| mihai69 a răspuns:

Din păcate, da. Oricum, trebuie amândoi să vă tratați, chiar dacă el nu era simptome.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, sansele sunt destul de mari.

| Emilian65 a răspuns:

Da. Candidoza genitala se transmite de la un partener la altul, indiferent ce fel de sex faceti.

| SkyPilot a răspuns:

Da. Trebuie sa va tratati amandoi ca sa scapi de ea.

| alex310 a răspuns:

Da

| dumitrescumadalina a răspuns:

Poate sa faca infectie in gat big grin nici nu e indicat acest lucru cand ai o infectie