| RadulescuMarian a întrebat:

Daca am ejaculare precoce pentru ca am facut laba de mic, faceam cam de 7-8 ori pe zi cateodata (nici nu aveam samanta), acum am sa rezist mai mult la pat daca fac odata la 1/2 saptamani? Sau cum sa fac sa scap de ea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau NU este vorba de vreo afectiune a aparatului tau reproducator care sa aiba ca si urmare producerea ejacularii precoce. In cazul tau este vorba de lipsa experientei sexuale cea care in cazul tuturor baietilor care sunt la varsta pubertatii sau a adolescentei, cea care are ca efect inducerea starii de excitare extrema, a surescitarii peste masura si imposibilitatea de a mai putea coordona, controla sau retine pornirea ejacularii. Numai dupa ce-ti vei incepe viata sexuala si aceasta va fi constnt activa si intretinuta cu aceeasi partenera de sex, in decurs de 1-2 ani vei dobandi capatitatea de ati putea coordona si retine ejacularea dupa dorinta ta. Pana atunci... multa sanatate!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cat de des ai facut laba, m-as mira sa mai poti face ceva cand esti cu o fată in pat, fara sa apelezi la vreun tratament.

| QElenaBoghiu a răspuns:

La vitamine, calciu, zinc...

Este și normal să numai ai spermatozoizi. 7-8 pe zi... Hmm.

Fa o pauză... Stai o lună fără a te manstruba și o să îți revii