| Ioanaaa93 a întrebat:

Daca am facut sex in ultimele zile de menstruatie si baiatu NU a ejaculat in mine, pot sa raman insarcinata datorita lichidului preejaculator? Multumesc:*

5 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Nu prea, lichidul preejaculator contine doar foarte putini spermatozoizi, si nu prea curge din penis, mai mult sta inauntru. Oricum, cand esti pe ciclu nu exista sansa sa ramai insarcinata, si mai ales daca nu-si da drumu in tine, este si mai bine. Dar mai bine ia o pauza, esti mai mult expusa cand esti pe ciclu la boli sexuale si la alte infectii. Aveti rabadare pana iti trece ciclul si dup-aia puteti sa faceti sex din nou fara griji.

| maniunika a răspuns:

Parerea mea e ca nu poti ramine! am patit-o si eu... nu numai odata,dar totul a fost suuper!
in primul rind, in aceasta perioada, ovula inca nu e destul de dezvoltata ca sa ramii insarcinata (asa ma gindesc eu happy )

| Fabian20 a răspuns:

E posibil...in lichidul ala sunt si cativa spermatozoizi, dar sunt sanse mici sa ramai insarcinata... data viitoare protejaza-te daca nu iti doresti un bebe

| aleCsandra07 a răspuns:

Nu poti ramane.