| Andreea24567 a întrebat:

Dacă am făcut sex neprotejat și după 2 zile mi-a venit menstruatia, dar am câteva zile de când am crampe abdominale și dureri de spate, pot fi însărcinată? Am făcut un test și a ieșit negativ. E obligatoriu sa îmi întârzie menstruatia luna următoare ca sa fiu însărcinată sau dacă fac un test și acum îmi poate ieși pozitiv?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a venit ciclul menstrual isnemana ca nu este sarcina, fiindca menstruatia se produce numai cand ovulul este nefecundat si este expluzat de corp.

| andraa193930 a răspuns:

E clar ca nu iti cunosti corpul, primele simptome de sarcina abia apar dupa 5 saptamani, ba chiar la unele femei debia daca se observa.iti recomand luna urmatoare un test de sarcina iarasi