| yanny2112567231312 a întrebat:

Dacă am himenul elastic rămân cum ar veni tot virgina? Adică la un control ginecologic se observa ca numai sunt sau nu? Dau funda vă rog! Un răspuns concret și corect! adică vreau sa știu dacă am himenul elastic dacă se cunoaște la control ca sunt încă virgina sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Oricat ar fi de elastic himenul dupa cateva raporturi sexuale se va fisura si intr-un final se rupe.In cazuri extrem de rare himenul va ramane intreg o perioada mai lunga si asta doar in cazul in care perforatia existenta in ea este suficient de larga pentru a permite trecerea penisului prin perforatia respectiva. Medicul ginecolog isi da seama daca mai esti virgina sau nu, insa nu poate spune care este motivul si momentul deflorarii in cazul in care ti-ai inceput viata sexuala.

2 răspunsuri:
| Andrei258 a răspuns:

Indiferent ca este elastic sau dur se rupe dupa primul sau mai multe contacte sexuale

| Δna a răspuns:

Chiar dacă ai himenul elastic tot se cunoaște ( dacă nu mai ești virgină). Se cunoaște ruptura de himen chiar dacă acesta este elastic cum ai spus tu. nu are cum să nu se cunoască happy