| LittleTweety_6502 a întrebat:

Daca am ramas insarcinata si am facut avort, ma poate afecta cu ceva pe viitor?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Uterul nu se va mai vindeca niciodata complet, nimic nu va mai fi ca inainte din punct de vedere al sanatatii genitale. In plus, cu cat varsta femeii care face avort e mai mica, cu atat mai mare e riscul de complicatii care sa duca la deces sau infertilitate teporara sau definitva.

| Razvan a răspuns:

Mai mult psihic decat fizic
Bine, nu este de neglijat nici bolile pe care le poti contacta, dar atata timp cat a fost facut de un specialist e okwinking
Psihic e un pic mai dificil sa treci peste moment. Poate ca nu realizezi pe moment, dar am vazut femei care dupa un anumit interval de timp incepeau sa manifeste un comportament ciudat fata de papusi sau diverse jucarii

| gigiro a răspuns:

Anul viitor sigur o sa primesti Nobelul pentru medicina. Avort la gelatine.

| cOnTexT a răspuns:

Nu prea, doar faptul ca ai ucis fiinta care se baza doar pe tine si ca erai viata pentru ea ☺! Felicitari big grin
Puteau fi complicatii sa nu mai poti face copii, dar daca nu ti'a zis doctorul nimic!

ps. sunt asa rau pentru ca nu ai gandit inainte sa faci, ce ai facut, ai omorat o fiinta din pura prostie, greu era sa termine treaba altundeva sau un prezervativ la 1 leubig grin

| claus a răspuns:

Oficial si neoficial. nu, nu te poate afecta si nu te va afecta cu nimic. nu iti fa griji. dar fii atenta sa nu se intample iar. protejeaza-tehappy

| Alissya97 a răspuns:

Tweety againlaughing
Da normal tongue
Te poare afecta enorm de multwinking
Dumnezeu e sus si vede rolling eyes
Hai ca nu vreau sa devin si eu d-asta sa-ti dau sfaturi biblice d-astea dar asta e adevarul. faci un mare pacat avortand straight face
Treaba ta tongue
Dupa intrebare trecuta ---> ca esti o mare distrusa laughing
Fara suparare big grin
Pa laughing

| Alissya97 a răspuns:

Ahhbatting eyelashes
Am uitat sa-ti spunsigh
Nu cred ca te prea afecteazabatting eyelashes
Oricum esti afectata la etaj laughing
Draga mea calugaritabatting eyelashes
Esti praf fataa laughing
Crek ai mancat atatea smug _p_u_l_e de nu-ti mai sta limba la locbatting eyelashesrolling on the floor
Saraca de tine puppy dog eyes sincer mi mila cand vad oameni Prosti si Inconstienti ca tine ca isi bat joc de site-u TPU.
Dar ce sa faci sigh Daca ai probleme :-
Pssiholog
smug

PAlaughing

| alina44 a răspuns:

Exista! ai putea regreta toata viata.Cand ai facut sex neprotejat, te-ai gandit cumva ca o sa regreti? Cand ai facut avortu` ala ti-ai imaginat ca omori un om care nu are nici 1 vina.Imagineaza.ti in fata ta un mic bebe, pe care l-ai omorat.De ce? Pentru ca nu ai stiut sa te protejezi? am mai gasit cateva intrebari cum ca ai vrea sa devii calugaritarolling on the floor) dupa un avort, sincer, in locul tau nu as mai intra in Biserica nici sa ma rog.Nu as mai avea tupeu` sa ies in lume...Gandeste-te putin, e vreo diferenta intre tine si un criminal? Nu.nu ehappy Imi cer scuze ca sunt asa direct, insa ai facut o mare greseala! Sunt femei care ar face orice sa poata aduce pe lume un copil. E cineva d acord cu mine? :d

Răspuns utilizator avertizat
| anonymus a răspuns:

Aoleu, tot nu te-ai sinucis, iti recomand niste pesticid

| Tourniquet a răspuns:

Vei avea pe constiinta. Ai grija sa nu ramai in depresii. ^^
Si cum spunea @Brigaela, in punct de vedere fizic, in corp. happy

| sabatuzs a răspuns:

In primul rand fraza rimeazalaughing si in al doilea rand nu:-p

| Andrei777 a răspuns:

Da! exista riscul ca tu sa numai ai copii niciodatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Dar sa nu zici asta cand mergi sa te calugaresti da?