| anabelle a întrebat:

Daca cineva se uita la vagin ( si nu ma refer la un doctor. parinti, prieteni) isi poate da seama daca mai sunt sau nu virgina? Se vede?

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasan la o parte consideratiile etice, raspunsul e asa: da, oricine are minime cunostinte de anatomia aparatului genital feminin sau are in fata o poza dintr-un atlas de anatomie, isi poate da seama. Chiar se vede himenul cu usurinta.

mlm
| mlm a răspuns:

Se poate vedea ca nu mai esti virgina, dar cat de cat iti trebuie ceva cunostintelaughingde cauza bineinteles.

cami
| cami a răspuns:

Sincer nu mi-am pus Niciodata intrebarea asta straight face ...Probabil ca da, sau poate nu..asteapta, cu siguranta vei primi raspunsul asteptat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, isi poate da seama.

| Parintele a răspuns:

O persoana cu o oarecare experienta isi va da seama usor...

| DenissaDeea a răspuns:

Da, cu siguranta se cunoaste/se vede, daca ai avut deflorare sau daca esti sau nu virgina.

| canarita a răspuns:

Pai daca nu mai esti virgina, cand se va uita altcineva in afara de tine, isi va da seama si sti de ce? Ca vaginul va incepe sa tipe din toti plamanii: m-a deflorat!

| pepe a răspuns:

Nu trebuie sa se uite la vagin(este in interior), doar sa-ti vada clitorisul.

| BUBULINA a răspuns:

Dar cu siguranta te intreaba...

| Brigitta a răspuns:

Nu:) Himenul se afla in interior. Doar ginecologul se poate uita inauntru.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Himen uita-te pe aici.

| Simon_7286 a răspuns:

Hai ca esti de coma. ce ai chiar asa parinti sa te caute si acolo?

| just4fun_8801 a răspuns:

Desigur... deasupra exista un beculet... daca e verde esti virgina daca e rosu nu mai esti...

| ullyse a răspuns:

Eu mi-as da seama numai prin faptul ca te-as lua in brate... depinde cat de multa experienta are!

| REMiXDJ a răspuns:

Da, normal.si chiar daca nu se prinde din prima vizual, isi da seama imediat dupa cum intra. Sfat: smecheria ar fi ca atunci cand a intrat doar capul sa inceci sa stringi muschii, adica sa tii controlezi regulat si va fi ok.

| Allexaaaandra a răspuns:

Dar, parintii tai mai au acum treaba cu? blushing Adica, nu esti mare? big grin Tu ai grija de ea, si in caz de ceva complicatii (dar normal ar fi ca pe la 17-18 ani sa se faca primul control, sau ma rog prima vizita la dr. ginecolog tongue asa suna mai "soft") pac iei o prietena buna si fugi la medic.Nu trebuie sa-ti fie frica.

Trust my word peace sign

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca se vede dar oricum ar fi, tu nu trebuie sa permiti oricui sa iti studieze zonele intime, ai dreptul la intimitate.nu te lasa pacalita cu faze din astea mai ales daca vine din partea vreunui baiat caci cu siguranta are el alte ganduri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu una cred ca nu...acum depinde si de cat timp nu mai esti virgina sau cate raporturi sexuale ai avut...
acum cred ca depinde si de organism...
da nu consider ca e cazul sa iti faci probleme din cauza astaa... te pup si mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca nu este medic pe cine crezi ca ar putea interesa sa vada? mama? da se vede daca mai ai himen sau nu, adica se vede daca mai esti virgina sau nu.

| marius_5268 a răspuns:

Daca vi la mine iti arat eu cu cea mai mare placetre te astept