| SpecialGirl a întrebat:

Daca cineva v-ar spune sa descrieti iubirea in cateva cuvinte, ce ati spune? Fundita pentru cea mai frumoasa descriere`happy

Răspuns Câştigător
| LauraLl a răspuns:

Iubirea este ceea ca unii numim "fericire", iar unii o numesc "motiv de trsitete". insa eu vreau sa o definesc prin 3 cuvinte..."amestec de sentimente".si totusi ai vrea sa nu se mai tremine niciodata atunci cand esti alaturi de persoana iubita, iar cand se tremina relatia, vrei doar sa stai inchis in casa fara sa stii de altcineva.Doar ca nimeni nu intelege ce simti in unele momente care ti se par infinite straight face si nu ai putea sa razi cand stii ca ex'ul tau te uraste.sau poate ca te iubeste dar nu prea vrea sa ti'o sp sau poate nu poate sa te urasca,sau poate pentru ca ti'a dat papuci,sau poate pentru ca pur si simplu nu te mai iubeste.Dar pana la urma, ce simti cand esti indragostit? ei bine simti ca ai fluturi in stomac, insa nu toti simt asta cel putin eu simteam ca nu mai trece timpul pana sa ma vad cu respectivul.Un sfat! ai grija ce faci intr'o relatie, ai putea sa pierzi persoana pe care o iubesti...succes! P.S chestia asta e facuta de mine deci nu vreau sa crezi ca am copiat'o d p netstraight face chiar daca am doar 13 ani, sh ce e aia dragoste! te asigur!

10 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Iubirea este sentimentul pe care îl găseşti la întâlnirea a două inimi într-o singură bătaie,într-un singur impuls, este propriul tău Univers şi uşa sufletului deschisă către fericirea supremă.Iubirea este lacrima pe care o verşi de fericire şi fericirea propriei tale tristeţi. Iubirea este cea care te face să te regăseşti pe tine însuţi în fericirea ta şi a persoanei de lângă tine, alături de care merită să trăieşti fiecare clipă cu maximă intensitate. Iubirea este sensul şi raţiunea propriei tale vieţi.Te-ai născut din iubire pentru iubire.

| escroaca a răspuns:

Dureroasa, cu fluturasi, ametitoare, lacrima!

Toate cuvintele de mai sus sunt despr dragoste
De fiecare data ea
incepe cu un zambethappy
creste cu un sarut:*
se termina cu o lacrima sad
cr

| MeMyself a răspuns:

Iubirea nu poate fi descrisa in cuvinte, este un sentiment pur si nevinovat care iti pune stapanire pe inima fara permisiune!
Este un sentiment profund, sincer si foarte frumos care se reflecta in ochi si in zambethappy

| sagetator a răspuns:

Iubire - lac în care
înfloreşte regretul frumuseţii,
când cade zăpada
peste zilele defrişate ale copilăriei,
peste oraşele de după război,
până ce apare femeia,
- pretext al visării
înserarea fără de arbori,
în care lacul îşi caută sufletul
Iubirea este arhitectul universului

| sagetator a răspuns:

Iubirea este elixirul vital, izvorul sănătăţii, al puterii şi al energiei pentru fiecare om

| Dєєค a răspuns:

Ciudata dar pe de`o parte cel mai pur sentiment. Cateodata de neinteles dar fara ea nu am putea trai. Dureroasa dar aceasta durere este acoperita de momentele speciale. Cea care iti da fluturasi in stomac, care iti demonstreaza ca la inceputul unei relatii esti timid si cu ajutorul careia poti trece peste orice impreuna cu persoana iubita.

| Ale14me a răspuns:

Cel mai frumos sentimentpe care o fiinta umana il poate simti, culoarea intr-o lume Alb-negru, un sentiment unic mai puternic decat oricare altul pe care nimic si nimeni nu il poate invinge, comoara ascunsa in celalalt capat al fiintei tale pazita de o cetate cu o poarta de fier incuiata, iar chea o tii tu in mana ta doar trebuie sa gasesti poarta pentru a deschide-o.

| pisy_9676 a răspuns:

Te face sa te inalti la cer zimbind si radiind de fericire

| george89 a răspuns:

Paradis

| xDudeee a răspuns:

Mdea...Iubirea...Iubirea,este unul dintre fluturasii aceia,dar cel mai maret,frumos,indragit.Odata simtita, ajungi intr-o lume de vis, de basm. Povesti cu printese in cautarea printului. Iubirea este un sentiment deosebit, o zana dintre cele mai frumoase.Dar ce pacat! Iubirea nu o pot simti toti oamenii, ci doar aceia cu INIMA! Sper ca te-am ajutat! Te pup!