| alexxandraa1 a întrebat:

Daca curge acea scurgere gelatinoasa si transparenta inseamna ca nu sunt insarcinata nu? adica nu pot fi atata timp cat am scurgerea aia nu? pentru ca nu vreau sa fiu. va multumesc!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scurgerea vaginala se pastreaza pe tot parcursul sarcinii, asa ca nu are nici o legatura cu ce spui tu. Atata timp cat ai acea scurgere vaginala stii sigur ca nu esti la menopauza, dar insarcinata poti fi (daca ai avut contact sexual neprotejat)

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece nu folositi Prezervativ?! E plin si de boli care asa se tramsmit - BTS - dar voua numaide sarcina va e frica?! Testul de sarcina se face in ziua a 21-a de la actul sexual neprotejat, din prima urina de dimineata!

| mirunii11 a răspuns (pentru PsihoSex):

Sa mentionez ca nu am facut sex neprotejat. am facut-o anal neprotejat happy dar el a ejaculat afara 1 data apoi am continuat iar si a ejaculat iarasi afara happy dar mai ajungea prin fata cu penisul pentru ca nu nimerea mereu. si mai mangaia pe acolo deci nu a penetrat vaginul.e vreo sansa? + ca eu eram... foarte uda si mi-e sa nu fi ramas pe penisul lui cativa spermatozoizi sa inoate pana la mine in vagin laughing

| PsihoSex a răspuns (pentru mirunii11):

DA, e cam "sansa de risc" totusi! Vezi cum te mai simti in timp, si ori astepti ziau 21, ori te duci rapid la medic, ca sa vezi ce alte optiuni ai! Nu era mai bine cu prezervativ si vaginal, decat anal?! Risti deterioarea musculaturii rectului si apoi poti ajunge la scapari involuntare de materii fecale!

| LolaLollita a răspuns:

Daca nu vrei sa fii insarcinata, de ce nu te protejezi? Nici nu vreau sa stiu ce varsta ai.

| Zenit313 a răspuns:

Felicitati! Esti mamica! happy

| Zuzazozo a răspuns:

Scurgerea aceea exista chiar daca esti sau nu insarcinata.Ca sa fi sigura ca nu esti gravida fa un test de sarcina.

| nonik99 a răspuns:

Ca sa nu fii insarcinata trebuie sa iti vina ciclu. chestia aia e ceva normal

| RalucaScumpika a răspuns:

Eu cred ca ai 2 variante :
1. faci testul ( dar vezi ca ala numa dupa 15 zile dupa actu sexual poti sa stii)
2.astepti data urmatoarei menstruati
Si in legatura cu scurgerea transparenta nu inseamna nimic... o poti avea si daca esti insarcinata si daca nu esti.
Iti uraz ce-i mai bun si bafta!

| RalucaScumpika a răspuns:

Eu cred ca ai 2 variante :
1. faci testul ( dar vezi ca ala numa dupa 15 zile dupa actu sexual poti sa stii)
2.astepti data urmatoarei menstruati
Si in legatura cu scurgerea transparenta nu inseamna nimic... o poti avea si daca esti insarcinata si daca nu esti.
Iti uraz ce-i mai bun si bafta!
Pe viitor te-as sfatui sa te protejezi

| iloveiris a răspuns:

Cum o sa il cheme pe copil!?

| TrandafirulNegru a răspuns:

Pai scurgerea aceea este normala, adica o poti avea chiar daca esti sau nu insarcinata... este posibil sa fi straight face, fa un control! Ai grija, numai bine!:* Funda? big grin