| diAAAa a întrebat:

Daca esti virgina si iti introduci degetul in vagin, este obligatoriu sa te dezvirginezi?straight faceAdica, in cele mai multe cazuri te dezvirginezi usor de la introducerea degetului?

Răspuns Câştigător
| claus a răspuns:

Oficial si neoficial, daca nu ai himen sau il ai rupt aproximativ 99% din baieti vor crede ca ti l-a rupt un penis. adica ca nu ai mai fi virgina.
eu fac parte din restul de 1%. am cunoscut fete fara himen din nastere. asta inseamna ca ele erau virgine la 1 an? nu. nu e vorba de asa ceva. virginitatea e considerata de societate ca fiind contactul sexual in sine, primul coit mai precis. cu nuantele de rigoare.
dar mintea baiatului de rand e asa: daca el nu te vede sangerand sau simte ca 'intra bine si usor' considera ca nu esti virgina.

ce intrebi tu cred ca e altceva. daca masturbarea implica riscul ruperii himenului. si da, raspunsul este: e posibil. dar depinde. daca nu introduci prea adanc acel deget ci il tii doar aproape de buze, aproape de clitoris e posibil sa nu perforezi himenul. in cele mai multe cazuri, NU, nu te dezvirginezi usor la introducerea degetului tau. mai ales ca nu il poti baga destul de mult si e foarte mic si subtire acel deget. insa, daca prietenul tau vrea sa faca asta, el s-ar putea sa aiba mai multe sanse, avand degetele mai groase si fiind mai dornic de a introduce si altceva:p
p. s: orgasmul poate aparea si la stimularea labiilor, sau la limba intensa a prietenului tau acolo, plus masaj pe sani si multe altele.
p. p. s: nu e nici o drama daca nu mai esti virgina. doar in cazul in care esti de etnie rroma si nemaritata sau ai parinti foarte rigizi din punctul asta de vedere si atunci ti-o iei pe coaja urat.

4 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

In momentul in care iti pierzi virginitatea ti se rupe himenul =membrana subtire, formata printr-un repliu al mucoasei vaginale, care separa partial vaginul de vulva. Himenul se rupe la primul contact sexual, cicatrizand in lambouri denumite lobuli himenali. Deci mai simplu zis daca nu ai sangerat nu te-ai dezvirginat. Iar cand va veni ziua in care iti vei pierde virginitatea te asigur ca iti vei da seama imediat, iti recomand tot odata sa il pui pe vitorul partener sa foloseasca un prezervativ pentru siguranta.

| Douapunccteunics a răspuns:

Te poti deflora (rupere de himen) dar nu te poti dezvirgina ( decat cu un penis...):d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezvirginarea nu are nici o legatura cu ruperea himenului! dezvirginarea inseamna PRIMUL CONTACT SEXUAL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar un deget? baga adanc toata mana, apoi incerci cu un furtun, un extinctor...gasesti u ceva.succesuri laughing))