| SiCeDacaRisc a întrebat:

Daca eu iubesc un baiat, si sunt convinsa ca si el pe mine, tatal meu nici nu vrea sa auda de el; a trecut un an. am fost 5 luni impreuna (acum un an, si am tinut legatura mereu cu el) si ne-am despartit din cauza lui tata happy. acum suntem iar ca si impreuna. tin foarte mult la el. insa oare merita sa lupt impotriva lui tata pentru el?

Răspuns Câştigător
| Crocaa a răspuns:

Si eu am patit la fel, prima oara ne-am despartit pentru ca nu il placea, a doua oara la fel dar acum e a 3 oara cand incercam si incepe sa-l accepte.Nu asa cum vreau eu, dar e ok.Si noi am fost despartiti mai multe luni si fiecare a mai fost cu altcineva, dar ne-am impacat nu ca sa le fac in ciuda parintilor si pentru ca merita, ne-am schimbat amandoi si e cu totul o alta situatie.Asa ca analizeaza lucrurile si fa cumva sa nu-i pierzi pe niciunul.Da-i timp tatalui sa-l accepte.Fa cumva sa aduci vorba de prietenul tau ca sa ai ocazia sa-i dai detalii despre el. Tatal tau vrea sa stie ca baiatul asta e demn de fiica sa, prin urmare scoate-i in evidenta calitatile.O sa fie ceva mai greu, dar daca tipul chiar tine la tine si tu la el, parintii tai vor observa asta si in final vor ceda.Depinde si de varsta pe care o aveti,desigur dar nu uita ca tatal tau vrea doar sa te protejeze indiferent de situatie,deci nu-l judeca, asculta tot ce spune si ia aminte, cu siguranta tot ce spune este constructiv!

| SiCeDacaRisc explică (pentru Crocaa):

Multumesc pentru sfat:*. In cele din urma ne-am impacat, avem 8 luni impreuna, dar nu i-am zis tatalui meu inca, nu simt ca sunt pregatita sa.i zic :d. Stie doar mama mea, ea il place, ma sustine si ma intelege.

| Crocaa a răspuns (pentru SiCeDacaRisc):

Ma bucur mult, sa va tina.Acum mi-am amintit cat "am luptat" ca sa-l aduc acasa, sa-l cunoasca mama si pe cand a prins drag de el, ne-am despartit.Asa ca ai grija sa merite, oricum daca tii la el cu adevarat, merita!

| SiCeDacaRisc explică (pentru Crocaa):

Poate nu a fost sa fie...sad
Asa sper si eu sa merite.

5 răspunsuri:
| TVD13 a răspuns:

Oare? aceeasi intrebare`! da tu esti sigura ca el te iub`?
Prima data stai si analizeaza lucrurile vezi cine e mai important pentru tine Tatal tau sau el si vezi se inclina balanta`? daca ii vrei pe aman2 incearaca sa-i impaci pe unul cu altul`! incearaca sa-i arati tatalui tau ca el merita o adoua sansa ca te merita pe tine`!
Eu in locul taau nu as renunta la nici unu`!
Bafta`!happy:*

| SiCeDacaRisc explică (pentru TVD13):

Am tinut cont de raspunsul tau. M-am impacat cu el...si avem 8 luni impreuna, iar tatal meu nu stie incalaughing.