| ady_9509 a întrebat:

Daca fac sex neprotejat si el nu-si da drumul in mine pot ramane insarcinata? Ce se intampla in timpul unui contact sexual? Raspuns urgent...mersi:*

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti sa ramai insarcinata. In primul rand lichidul care lubrefiaza penisul poate contine spermatozoizi, in al doilea rand numai barbatii cu multi ani de experienta pot fi siguri ca nu scapa nici o picatura inainte de ejacularea propriu-zisa.
Aceasta este o metoda de contraceptie rezervata cuplurilor stabile, casatorite, pentru care o sarcina nu ar fi o tragedie. Ea te protejeaza in proportie de 70% in perioadele fertile, ceea ce e cam putin.

Laur
| Laur a răspuns:

Fara protectie orice contact sexual, in orice zi a ciclului menstrual are un risc de a se termina printr-o sarcina (dorita sau nu).

Alte răspunsuri
| nutzu' a răspuns:

Daca nu-si da drumul totul este ok... dar sa nu se prelinga si voi sa nu observati...adica trebuie sa nu ajunga spermatozoizi in _ _ _ _ _(stii tu)

| daniela_1443 a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul in tine sau langa tine atunci nu poti ramane insarcinata.Pe mine m-a ferit asa timp de 1 an partenerul dar isi dadea drumul la baie sau intr-un prosop pe care il aveam la indemana. Stai calma.

| georgy_7464 a răspuns:

Cel mai bun sfat e sa faci sex protejat, daca nu-si da drumul nu poti ramane insarcinata teoretic caci practic exista si posibilitatea asta pentru ca inainte de ejaculare mai este un lichid care si acela poate contine spermatozoizi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Metoda se numește coit întrerupt (când nu-și dă drumul înauntru, este o metodă contraceptivă de 50% siguranță), sex neprotejat înseamnă fără prezervativ care te poate contamina cu o boală cu transmitere sexuală și o sarcină nedorită.
În timpul actului sexual este numai plăcere.
O femei nu poate rămâne însărcinată în timpul ciclului mesntrual din simplul motiv că nu poate avea și ovulație în același timp. Ovulația nu se instalează a două zi de la oprirea menstrei.
Pentru mai multe informații: www.seximus.ro
Pa, pa.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni buni, nu mai dati informatii aiurea daca nu sunteti siguri de ceea ce spuneti. Nu pot sa cred cat de inconstienti puteti fi, riscati ca cineva sa ramana insarcinata doar pentru ca nu vi s-a intamplat voua.
Raspunsul la intrebarea ta este cu siguranta DA. Mi s-a intamplat mie acum 2 saptamani, am ramas insarcinata desi prietenul meu nu a ejaculat niciodata in mine si nici nu am intrat in contact direct cu sperma lui. Faceam sex neprotejat, intr-adevar, pentru ca m-am luat si eu dupa sfaturi de 2 lei cum dati voi aici iar acum imi este zilnic foarte rau, nu mai pot manca pentru ca aproape orice imi produce greata si inca nu pot realiza cum s-a intamplat. Sfatul meu din suflet, nu faceti sex neprotejat NICIODATA, daca nu suportati prezervativul luati anticonceptionale sau apelati la alte metode, sunt atatea, dar nu jucati ruleta ruseasca pentru ca riscul e prea mare ca sa merite a fi asumat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca o femeie sa ramana insarcinata are nevoie de spermatozoizii ce se gasec in sperma, cand un barbat isi da drumul in tine elibereaza cateva milioane de spermatozoizi, daca nu isi da drumul in tine tu nu ai de unde sa primesti acei spermatozoizi asa ca nu ramai insarcinata. Dar ai grija ca nu toti barbatii au simtul atat de dezvoltat incat sa-si dea seama si sa iasa la timp din tine, isi pot da drumul foarte putin inauntrul tau fara sa-si dea seama si voi sunteti siguri ca nu a facut nimic ''rau'' dar nu e asa. Acum daca vrei sa risti...

| bruneta a răspuns:

Da se poate...deoarece penisul mai elimina foarte putina sperma si inainte de a ejacula...winking