| fetitza_8612 a întrebat:

Daca faci avort mai poti avea copii dupa asta, pe viitor? dar mai multe avorturi? ceva dauneaza sanatatii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. daca faci avort mai poti sa ai copii.si dupa alte avorturi.tongue nu cred ca dauneaza sanatatii! funda?

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, exista si sansa/ele sa mai poti avea, dar nimeni, absoluti NIMENI nu-ti poate garanta asta! Daca ai sti cate femei plang si sufera pentru ca nu au folosit prezervativul si apoi, in urma avortului au ramas cu complicatii si STERILE!

Normal ca avortul dauneaza foarte grav sanatatii! Dece nu te informezi si din surse medicale?!

Folositi mereu (pana cand vreti copil, cel putin!) PREZERVATIVUL! Evitati astfel si riscul imbolnavirilor cu transmitere sexuale!

Abh
| Abh a răspuns:

Exista un oarecare risc sa nu mai poti ramane insarcinata niciodata sau, daca ramai, sa ai parte de avorturi spontane.

| tyana a răspuns:

Exista complicatii post avort care pot sa iti influenteze serios viitorul de mamica. Avortul este o operatie oarba, medicul bazandu-se pe experienta si simt, nu exista un "camp deschis". Poate asadar aparea perforarea uterului.
La femeile care au facut un avort exista riscul ca in primele luni de sarcina sa apara sangerari, nasterea va fi mult mai dificila iar bebelusul poate prezenta foarte multe probleme, atat la nastere cat si in primele luni de viata.
Avortul e foarte periculos si ma surprinde usurinta cu care multe tinere il pronunta, ca si cand ar fi o banala extractie de masea.Ganditi-va de doua ori inainte de a va incepe viata sexuala, protejati-va si feriti-va cat puteti de avort.

Răspuns utilizator avertizat
| princess87 a răspuns:

Mai multe avorturi? dar tu ce ai de gand?

| Sakura_7901 a răspuns:

Daca faci avort da mai poti avea.nu dauneaza sanatatii doar daca fumezi in exces!

| ionutdinu21 a răspuns:

Da fumatu

| ionutdinu21 a răspuns:

Da fumatu!