| 202 a întrebat:

O intrebare pun si eu!
daca faci avort de ce la unele femei se spune ca nu mai pot face copii toata viata iar altele fac avorturi pana le ies matele si tot pot sa aive un copil nou nascut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Fiecare cu norocul ei, am intalnit femei(lucrez in ginecologie) care au ales sa-si intrerupa prima sarcina si cand au dorit sa aiba copii nu au mai ramas gravide sau au suferit avorturi spontane. Am intalnit femei ( in general tiganci) care nu mai stiau numarul avorturilor la cerere pe care le-au facut, deci ramaneau in continuare gravide, cu usurinta. Nu cred ca exista o explicatie precisa si logica pentru asta, depinde de organismul fiecaruia.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca oamenii nu sunt roboti si nici o femeie nu seamana cu alta.

| Zenithf a răspuns:

Cum sunt parintii tai? Cand erai mai mica si ai facut o boacana, nu a luat tata nuiaua la tine? Asa este si Dumnezeu, ii bate pe copii lui daca fac lucruri rele, dar pe cei care nu sunt copii lui ii lasa sa faca ce vor.
Domnul fie cu tine.

| RUMBURAK a răspuns:

Pentru ca unele in urma avortului fac coplicati... oricum avort=crima

| brosu a răspuns:

Există o explicaţie, sunt femei care au un organism de invidiat, singura lor problemă este că nu stiu să se oprească.
Cele care nu mai pot face copii au şi probleme de mentalitate, rămân blocate pe idee... şi cum spune o vorbă înţeleaptă: ai grijă ce bagi în cap (ce gânduri), devii produsul gândurilor tale...

| gabytza387 a răspuns:

Pai depinde de corp depinde de multe kucruri pentru ca dup un avort apar complicati nu intotdeauna dar la majoritatea acumtre sa mai ai si putin noroc sa nu fi tu pers aceea cu complicatiibig grin

| isabella_1263 a răspuns:

Organismele femeilor difera, insa mai important este felul cum l'i se provoaca, sau felul medicilor. sunt mai multe aspecte.
in principiu difera de la femeie la femeie. sunt multe de discutat pe tema asta